Ezer anya énekel – Ringató anyák napja a Budai Várban

ezer_anya_meghivoÉvek óta rendszeresen visszatérő jelentős ünnep a Ringató anyák napja – Ezer anya énekel programja.  Idén ezt az ünnepet a Magyarság Háza és a Ringató Magyar Zenei Nevelési Alapítvány közösen szervezi a Budai Várban, a Szentháromság téren 2014. május 4-én, vasárnap, 10:00 órától 13:00 óráig.  Közös énekléssel közös élményt szerzünk: népi hagyományainkból táplálkozó énekszóval együtt köszöntjük az édesanyákat, a nagymamákat itthon és a külhonban egyaránt – fogalmaz a Ringató tájékoztatója. A közös éneklést táncház és más családos és gyerekprogramok követik, többek között Sebő Ferenccel és a Bem Néptáncegyüttessel.

Az eseményt követően Gróh Ilona: Ringató, Sárkányparipán vágtattam című új dalos könyvének bemutatójára és dedikálására is sor kerül.

A Ringató zenei nevelési módszerről:

Évente megközelítően százhúszezer kisgyermekes család számára teremti meg folyamatosan a zene, a játék, az együttes éneklés katartikus élményét kiscsoportos foglalkozások keretében.

Ma már nemcsak a határainkon belül, hanem egyre több külhoni településen is találkozhatunk hétről hétre a sajátosan magyar zenei kultúrát közvetítő Ringató foglalkozásokkal.

A Ringató alapítója, Gróh Ilona így ír erről: „A foglalkozásokon számunkra a legfontosabb az élménynyújtás az egész család számára. Miközben énekelünk és játszunk, a legkisebb gyerekek ízlelgetik a magyar nyelv és a zenei anyanyelv szépségeit, találkoznak a magyar kultúrával.

Az értékes zene a teljes személyiséget formálja. A hagyományos dalok, mondókák, ölbéli játékok a világra nyitnak ablakot, s a lélekbe jutva élni segítenek, sőt ha kell, gyógyítanak.

Szeretnénk mindazoknak, akik hozzánk fordulnak, egy lehetséges utat mutatni a boldogulás felé. Nem az egyetlent, nem a legjobbat, hanem egyet a sok közül – egy biztos jót.”