Kaláka a Marczin, felnőtteknek

férfiak ingben

Kaláka a Marczin, felnőtteknek

Május 26, szombat , 19h, Marczibányi Téri Művelődési Központ

A világhírű együttes – BECZE GÁBOR; GRYLLUS DÁNIEL; GRYLLUS VILMOS és RADVÁNYI BALÁZS– harminckilenc éve majd’ minden hónap utolsó szombatján a Marczin hallható.

Akusztikus, felnőtteknek szóló dalaik régi és mai, magyar – közöttük számos határainkon túl élő – és más nemzetiségű költő verséből készültek. Karácsonyi koncertjük minden évben különleges: még szebbé teszi az ünnepet, és a meglepetés-produkcióknak köszönhetően titok lengi körül.

A Kaláka együttes elegáns, más muzsikusokkal össze nem téveszthető zenei tálcán nyújtja a verset a hallgatóknak. Nem ráerőszakolják a maguk szerzemé nyeit, hanem kimuzsikálják a Gutenberg óta könyvekbe száműzött, „szív-némaságra” született s ítélt versekből a maguk olvasata szerinti „eredeti dallamot”. Kányádi Sándor