Merjük megmutatni a gyermekeinknek az érzelmeinket!

Merjük megmutatni a gyermekeinknek az érzelmeinket!

legyetekjokhatudtokA Budaörsi Latinovits Színház–Múzsák Társulat állította színpadra a Legyetek jók, ha tudtok című örökzöld musicalt, melyet ezúttal augusztus 16-án, kedden a Városmajori Szabadtéri Színpadon láthat viszont a nagyérdemű közönség. Az ifjúsági darab két és fél órás, de nem is feltétlenül a hossza miatt ajánlják csak 10 év körüli gyermekeknek. A történet mély, valódi érzelmekről beszélnek, látunk szegénységet, gonoszságot, árva gyerekeket és természetesen harcot, küzdelmeket is. Ez egy olyan ifjúsági darab, amit minden tizenévesnek látnia kellene, beszélni róla, együtt a családban. Merjük elmorzsolni a könnyet a szemünkben és engedni, hogy a gyönyörű dallamok a fülünkbe kusszanak. Valódi interaktív érzelmi intelligencia fejlesztő tréning ez.

Történet:  Néri Fülöp Rómában a maga köré gyűjtött árva gyerekek nevelőjeként él. A kicsik a romos templom falai között szegénységben, de az atyának köszönhetően szeretetben nőnek fel. A biztonságot nyújtó menedéken kívül azonban folyamatosan munkálkodik a gonosz. Fülöp atya felismeri az ördög jelenlétét, és felveszi ellene a harcot, hogy megóvja a világot az elkárhozástól, és megmentse legkedvesebb nevelt gyermeke, Cirifischio lelkét a pusztulástól. Ám a végső harc nem egészen úgy alakul, ahogy Fülöp eltervezte.

A tavalyi nagy sikernek köszönhetően az előadás közkívánatra újra látható a Városmajorban.

Luigi Magni és Bernardino Zapponi azonos című filmforgatókönyvét fordította és átdolgozta Forgách András. Az eredeti dalok zeneszerzője Angelo Branduardi.

További info: itt

Felelős Szülők Iskolája
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.