Nyerjen jegyet a Thália Színházba, a Vidéki Színházak Fesztiváljára!

pipasA Thália Színházban szeptember 7. és 14. között zajló fesztivál utolsó előadása a Szegedi Nemzeti Színház Pipás Pista című darabja Pozsgai Zsolt tollából. A szegedi tanyavilágban élt Pipás Pista, akit 1933. január 13-án akasztottak fel hétrendbeli gyilkosságért. Utolsó kívánsága szerint, a saját kötelével, Szegeden. A tanyavilágban mindenki azt hitte, hogy ismeri, csak a börtönben derült ki féltve őrzött titka. Az ő történetét meséli el a szegedi társulat előadása.

Kérdéseinkre válaszolva most jegyet nyerhet a darabra.

1.Mi az eredeti neve a Pipás Pista művésznevet viselő bűnözőnek?Dohány István

Rieger István

Rieger Pálné Fődi Viktória

2.Ki játssza az előadás főszerepét?

Szabó Gabi

Flórián István

Lazók Mátyás

3.Mikor nyílt meg a városban, amelyből a darabot bemutató társulat érkezik az első önálló színház?

1956

A megfejtéseket az info@fszi.hu email címre kérjük elküldeni, név és elérhetőség megjelölésével 2013. szeptember 13-án délután 18 óráig. A nyerteseket e-mailben értesítjük.

Forrás: szinhaz.szeged.hu