Szünidős program – TITOKZATOS SZAVANNA – Gyere el a bűvös talizmánodért!

Szünidős program – TITOKZATOS SZAVANNA – Gyere el a bűvös talizmánodért!

Kiállítás és óriástársasjáték

Szünidős kalandozás a szavannán

A Titokzatos szavanna kiállítás és óriástársasjáték az őszi szünetben rendhagyó nyitva tartással, színes látványvilággal, izgalmas játékkal és ajándékkal várja a kalandvágyó látogatókat a Vajdahunyadvárban.

A látványos interaktív kiállításba lépve a látogatók egy afrikai kalandtúrába csöppennek, ahol tudásukat és szemfülességüket próbára téve szerezhetik meg mágikus talizmánjukat.

A Mezőgazdasági Múzeumban megnyílt, új őszi interaktív kiállítás a páratlan élővilágú afrikai füves pusztára kalauzolja el a látogatókat, akik a táj jellegzetes állatai, az afrikai nagyvadak különös szokásai mellett ritkán látott, rejtőzködő élőlényeket, bámulatra méltó jelenségeket, meglepő természeti összefüggéseket is megismerhetnek. A felfedezőkre nem mindennapi feladat vár, a játék során a szavanna számtalan rejtélyes lakója is útjukba kerül: találkozhatnak a Csupasz Turkálóval, a Trükkös Tojástolvajjal, a Vihogóval, a Futóbajnokkal és az Álomszuszékkal…

A kiállítás és óriástársasjáték során az is kiderül, vajon a résztvevők elég ügyesek, eszesek és talpraesettek-e ahhoz, hogy megállják helyüket a váratlan fordulatokkal teli kalandtúrán: felismerik-e a vadállatok hangját és nyomát, meglelik-e a vizet és az élelmet a kietlennek tűnő pusztaságon, és el tudják-e kerülni a rájuk leselkedő veszélyeket.

A képzeletbeli utazáson, a szavanna úttalan útjait járva a látogatók izgalmas rejtvények és fejtörő feladatok segítségével, apró darabonként rakhatják össze a szerencsehozó talizmánt, hogy a kaland végén ennek fejében kiérdemelhessék a felfedezőknek járó jutalmat. A feladványok megfejtéséhez a résztvevőknek minden tudásukat latba kell vetniük: szükségük lesz logikára, jó memóriára, éles szemre és némi furfangra.

A 700 négyzetméteren elterülő kiállítás és óriástársasjáték ideális szünidős program, mely igazi, közös családi szórakozást ígér. A kiállítás hétfő kivételével minden nap nyitva tart, sőt az őszi szünetre való tekintettel a két ünnepnapon, október 23-án és a november 1-jén is várja az érdeklődőket. A Titokzatos szavannaGyere el a bűvös talizmánodért! kiállítás és óriástársasjáték november 1-jéig látható a Vajdahunyadvárban.

A kiállítás az f exhibition szervezésében valósul meg.

Helyszín: Vajdahunyadvár, Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár

Nyitva tartás: H zárva, K-V 10-17 óráig (október 23-án és november 1-jén nyitva)

Időtartam: 1-1,5 óra

Bővebb információ: www.mmgm.hu

http://www.mezogazdasagimuzeum.hu/article.php?article_id=872

Felelős Szülők Iskolája
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.