Történelem, kaland, élmény egy helyen – MINIVERSUM

Történelem, kaland, élmény egy helyen – MINIVERSUM

 

minivKi gondolná, hogy a patináns Andrássy út egyik gyönyörű épületébe lépve elénk tárulnak nemcsak hazánk, hanem Ausztria, Németország tájai nevezetességei százszoros kicsinyítésben? A képzeletbeli kalandozás itt valós élménnyé válik, amihez több részlet- gazdagon és élethűen kidolgozott terepasztal nyújt segítséget. A vonatokkal örök mozgásban tartott terepasztalok kiváló alkalmat teremtenek a család minden tagja számára a közös élmény átélésére, a történelmi és kulturális csavargásra. A nem rég nyílt Élet a kommunizmusban című  kiállítás pedig bemutatja a Nagymamák, Nagypapák kedvelt és népszerű kirándulóhelyeit – pl   Csillebérci úttörőtábort vagy épp a nagycenki kisvasutat is. A nosztalgiázás az unokák számára igen hasznos és élvezetes beszámolóval is kecsegtethet.

A Miniversumban interaktív képernyőkön mutatjuk be az egyes nevezetességek eredeti fotóit, össze tudod hasonlítani, mit valósítottunk meg kicsiben. Itt-ott be tudsz avatkozni az asztalon zajló forgalomba, eseményeket, mozgásokat, hang- és fényhatásokat tudsz életre kelteni. A legkisebb látogatókra külön is odafigyelünk: a MINIVERSUM játszóházában a korosztályuknak megfelelő építő-alkotó tevékenységre várjuk őket (külön díjszabás nélkül). Eközben a felnőttek a lebilincselő élmények hatását a kávéházban pihenhetik ki. A hatalmas monitorfallal sokkoló vezérlőterem egy önálló látványelem, ahol a technika iránt érdeklődők az egész látványosság üzemeltetését testközelből nézhetik meg.

A helyzet az, hogy nehéz szavakba önteni, képeken bemutatni, mit fogsz látni, megtapasztalni. Gyere el és éld át az élményt velünk, le fogunk nyűgözni! Hagyd magad elvarázsolni, és meg fogsz döbbenni, hogy “pont olyan, mint az igazi”, meg hogy milyen őrült, aprólékos dolgokat meg tudtunk alkotni a MINIVERSUM minivilágában.

Nosztalgiázz a Nagyiékkal! ÉLET A KOMMUNIZMUSBAN – ÚJ KIÁLLÍTÁS A MINIVERSUMBAN

minivers* A MINIVERSUM magyarországi terepasztalán és 4 kisebb külön terepasztalon
* az 1949-1990 közötti időszak 10 jellegzetes helyszíne és jelenete elevenedik meg,
* az élő kiállítást archív fotók és a hozzájuk kapcsolódó leírások egészítik ki,
* a nagyok és idősebbek nosztalgiázhatnak, a kicsik és fiatalok számára a korszak életre kel!

A látvány és a vidámság megmarad, azonban a minivilágot ezúttal archív fotók és a hozzájuk kapcsolódó leírások is kiegészítik. A “több generációs” csapatoknak remek lehetőséget nyújtunk, hogy az idősebbek elmeséljék a fiatalabbaknak, milyen is volt “ez az egész” a valóságban. A feldolgozott témák között van például nagyüzem, bánya, szovjet laktanya, a vasfüggöny, klasszik lakótelep, úttörőtábor és -vasút, tsz, kemping és egy Merkur-telep – a képen és szövegben feldolgozott anyagban pedig olyan fogalmakat mutatunk be, mint az úttörőmozgalom, a KGST, a tervgazdaság, a munkásőrség, a szovjet megszállás, a páneurópai piknik vagy a közveszélyes munkakerülés.

A kiállítás MINIVERSUM belépőjeggyel szabadon látogatható.

Érdemes hétköznap menni!

Január 12. és február 13. között hétköznapi kedvezményekkel várjuk kedves látogatóinkat!

A HÉTFŐ a fiúk napja: a 2-14 éves fiúk díjmentesen jöhetnek hozzánk, amennyiben egy felnőtt kíséri őket. KEDDENKÉNT a kislányokat várjuk különösen: ők jöhetnek majd ingyenesen, ha 2-14 évesek, és velük van egy felnőtt kísérő. (Ha ezeken a napokon több kisfiú vagy kislány érkezik egyszerre, akkor felnőttenként egy gyerkőc beléphet díjmentesen, a többieknek gyermek belépőt kell váltani.)

SZERDÁNKÉNT a nyugdíjas (65 évnél idősebb) vendégek a teljes árú belépőt 50%-os kedvezménnyel válthatják meg, MINDEN CSÜTÖRTÖKÖN pedig a 14-25 év közötti diákok jöhetnek be hozzánk féláron. (Nyugdíjasoktól személyi igazolvány, diákoktól diákigazolvány felmutatását kérjük.)

Ezek a hétköznapi kedvezmények más kedvezménnyel (pl. családi jegy, visszatérő látogatások, csoportos kedvezmények, stb.) nem vonhatók össze.

Megköszönjük, ha ennek a hírnek a linkjét megosztjátok vagy továbbkülditek, hogy minél több mindenkihez eljusson a lehetőség!

Várunk mindenkit szeretettel!

 info: www.miniversum.hu

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.