Belle és Sebastien – 9-12 éveseknek

belle_es_sebastianA vadóc Sébastien sokat csatangol egyedül az alpesi hegyvidéken, jól ismeri a hegyi ösvényeket, könnyedén csatolja föl a sítalpat, ha a mostoha időjárás úgy kívánja. A magányos kisfiú mindent tud a hegyről, ám az emberi természetről annál kevesebbet. Egyetlen barátja akad, a szépséges és vad fehér hegyikutya, Belle. Amikor az állat után hajtóvadászatot indítanak a falusiak, Sébastien megérti, milyen hatalma van a félelemnek. A náci megszállás elől menekülők útvonala is a hegyen át vezet Svájc felé. Sébastiennek, a vesztésre álló német katonáknak és a falu lakóinak el kell dönteniük, a hajtók vagy az üldözöttek oldalán állnak-e.

Cécile Aubry regényének izgalmas átdolgozása és a belőle készült film a gyermek és kutya közti örök barátságról szól. A családi mozilfilm december 19-től a mozikban.

A mű Juliette Sales, Fabien Suarez és Nicolas Vanier Belle és Sébastien című filmforgatókönyve, valamint a Belle és Sébastien című tévésorozat alapján készült, amelyet Cécile Aubry írt és rendezett.

film részlet, tréler