11 szuper fejlesztő játék, amihez nem kell semmilyen eszköz

kisfiú integet az autóból

11 szuper fejlesztő játék, amihez nem kell semmilyen eszköz

Ebben az összeállításban olyan feladatok szerepelnek, melyek bármikor, bárhol játszhatóak és nemcsak élvezetesek csemeténk számára, de sokat tanulhat, fejlődhet általuk. Ezek a játékok arra is jók, hogy elviselhetőbbé tegyük számára a hosszú utazást, vagy a sorban állást, várakozást.

A feladatokat Oláh Andrea logopédus gyűjtötte össze a nagyszuloklapja.hu számára. Előnyük, hogy nem kell hozzájuk drága játékokat vásárolni, nem kell súlyos táskákat magunkkal cipelni. Bármikor izgalmassá változtathatjuk a nyűgösködő óvodás-kisiskolás számára az unalmas perceket.

Játékok a szókincs fejlesztéséhez

Mit visz a kishajó?

A szógyűjtés játékot játszhatjuk párban gyermekünkkel. Olyan szavakat mondunk felváltva, melyeknek a kezdőhangját előre megadjuk. Pl. Mit visz a kishajó a-val? Ha ez nehezen megy segíthetünk úgy, hogy a kezdő szótagot adjunk meg. Először mi mondjunk egy szót. Elég, ha a gyermek egy szót mond a kért szótagra. Pl. Mit visz a kishajó csa-val, csá-val, csé-vel, csi-vel, csó-val, csu-val, stb.

Szógyűjtés főfogalmakhoz

Különböző főfogalmakhoz tartozó szavak gyűjtése. Egyet a szülő mondjon, egyet a gyermek.
Pl. Mondjunk állatokat! Mondjunk bútorokat! Mondjunk járműveket! stb.

Játékok az emlékezet fejlesztéséhez

Szólánc játék

Alkossunk szóláncot úgy, hogy egy szót anya vagy apa mond, egyet te mondasz. Mindig különböző témakörben keresve adunk meg egy szót.

Pl. medve
medve – kutya
medve – kutya – oroszlán
medve – kutya – oroszlán – majom

Játékok a hallási figyelem fejlesztéséhez

Irányhallás

A gyermek csukott szemmel ül. Valamilyen hangot adó tárggyal körbejárunk, valahol megállunk és megszólaltatjuk a tárgyat. A gyermeknek meg kell mutatnia, melyik irányból jön a hang. Ha eltalálta szerepet cserélünk.

Játékok a látási figyelem fejlesztéséhez

Kitalálósdi
Ez egy szobai játék. Anyu vagy apu gondol valamilyen dologra a szobából, úgy, hogy csak a tulajdonságait mondja el. Pl. Látok valamit a szobában, az a valami kerek, zöld és mutatói vannak /óra/…. stb. Gyermekünk is próbálhat ilyen találós kérdést feltenni.

Minden rovathoz még több játék olvasható a nagyszuloklapja.hu oldalán.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.