A történelem nagy titkai – induljunk a rejtélyek nyomába

gyerekek indiánnak öltözve

A történelem nagy titkai – induljunk a rejtélyek nyomába

Számtalan rejtélyt feszegettek már a tudósok, a régészek és a „múlt kutatók” , de még így is van számtalan kérdés, amit az egyiptomiak, a vikingek vagy akár a rómaiak történelmében nem értünk. A Da Vinci Kids tv csatornán május 17-én debütáló Törivadászok című ismeretterjesztő film épp ezen rejtélyek nyomába ered, legyen szó akár a páncélos lovagokról vagy a hírhedt kalózokról.

Minden epizódban más korba utazunk, s a történelmi tények mellett a mindennapi életet és találmányokat is megismerjük, sőt otthon elvégezhető kísérletekben újraalkothatjuk!

A „Hogyan?” és „Miért?” kérdései viszik előre a világ körforgását. A kíváncsiság az emberiség és a történelem legfőbb mozgórugója is, és így tanulhatunk a legtöbbet. Utána olvasni, beleélni magunkat….

• Hogyan építhettek az egyiptomiak a mérőműszereknél is pontosabban illesztett piramisokat, amikor ott senki nem kapott mérnök diplomát?
  • Hogyan maradtak épen a múmiák?
  • Miként volt oly hatalmas tudásuk a római szónokoknak, amit még a mai kor embere is csak részleteiben tud felfogni? Hogyan működött a cserépszavazás?

Minden fiút izgat a katonaság, a harc, a hadviselés. A Törivadászok című filmsorozatban az egyiptomiak, vikingek, rómaiak világa is elénk tárul egy-egy időszak erejéig. Eljátszhatunk a gondolattal, hogyha a mi kalózhajónk aratott volna sikert a hatalmas vizeken, milyen kinccsel tértünk volna haza? Vagy éppen azon, hogy fizikailag képesek lettünk volna viselni a több 10 kilogrammos páncélingeket vagy sisakot? Megtudjuk, hogy mérünk távolságot a vizen, de azt is, hogy készült a maja naptár, vagy hogy tartósították az élelmiszereket az ókorban.

A történelem sokkal több, mint évszámok számsora, izgalmas mondák, mesék és természetesen valós kutatásokon, történelmi tényeken alapuló életmese, mely legizgalmasabb részeiről nem mindig szólnak a történelem órák. Hát itt az alkalom a történelem titkos szobáiba is bepillantani, akár gyereknek, akár felnőttnek, akár az egész családnak. Időutazás önfeledten.

Kedvcsináló film: https://www.davincikids.tv/hu/shows/torivadaszok/

Premier: május 17. péntek, 17:30