Fejlesszük önmagunkat és párkapcsolatunkat!

könyvajánló

L. Stipkovits Erika- Harmóniában egymással

harmoniaÚjabb 11 tévhit párkapcsolatainkról

A HVG Könyvek gondozásában tavaly megjelent nagy sikerű Közelebb egymáshoz című kötet után, folytatódik a „párterápia”.

Folytatódik önmagunk és partnerünk, kapcsolati zsákutcáink megismerése és felismerése, hogy aztán a harmonikus kapcsolatra vágyó, azon dolgozó, vagy éppen abban csalódó olvasó az őt leginkább foglalkoztató kérdésekre megtalálhassa a válaszokat. Miért csalt meg a párom? Szeretkezzünk vagy beszéljük meg? Létezik még egyáltalán normális kapcsolat?

Gyermekkorunk és környezetünk hatása erősebb, mint gondolnánk: párkapcsolati problémáink hátterében leggyakrabban az ezekből fakadó tudattalan tévhitek állnak. E hiedelmek nemcsak a kapcsolat kialakítását nehezítik; a rózsaszín köd időszaka után jelentkező problémák megoldását, a krízisek átvészelését, az újrakezdést is gátolhatják. L. Stipkovits Erika új könyvében is terápiás esetek alapján mutatja be, hogyan ismerhetjük fel a boldogságunkat akadályozó hamis elképzeléseinket, érdekes gyakorlatai és tesztjei pedig segítenek a harmónia kialakításában: önmagunkban, a nappaliban és a hálószobában – nőként, férfiként, szülőpárként.

„Ha már gondolni sem tudunk arra, társunknak mire lenne szüksége, meg sem halljuk százszor elismételt vágyait, kéréseit, vagy éppen dacból nem teszünk ezeknek eleget, akkor már nem szeretjük őt. Nézzünk magunkba: szerethetőnek érezzük-e magunkat, és képesek vagyunk-e ezt a szerethetőséget sugározni egy másik ember felé.”

Ajánlások:

Közvetlen hangvételű, őszinte, példákban gazdag, szeretettel megírt könyv. Szívből ajánlom a párkapcsolatban élőknek, mert segítségével megtanulhatják tévhitektől mentesen, reménységgel őrizni és építeni szövetségüket. A válságba sodródott, nehézségekkel küzdő párok erőt meríthetnek belőle kapcsolatuk megújításához, meggyógyításához. Mindazok haszonnal forgathatják e kötetet, akik az együtt fejlődés útját választják, és nemcsak kapni akarnak, hanem felelősen, elkötelezetten adni szeretnének egymásnak.

dr. Bagdy Emőke a pszichológia professzora

Szerelembe esni könnyebb, mint hosszú távon működtetni egy partnerkapcsolatot. L. Stipkovits Erika könyve túlmutat a szerelem kezdeti, felhőtlen időszakán: nem a választásainkról szól, hanem arról, hogyan tudunk felépíteni valami jót együtt. Leszámol szerelmi tévhiteinkkel, segít, hogy igazi, tartós párkapcsolatot építsünk. Tanácsod ad, hogyan tarthatjuk meg azt, ami jó, és miként javíthatjuk meg, ami nem megfelelő.

Fejős Éva író, újságíró

A szerző

L. Stipkovits Erika klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, hipnoterapeuta. Több évtizedes tapasztalattal rendelkezik pszichés és személyiségzavarok, családi, párkapcsolati és életvezetési problémák feltárásában és kezelésében. Számos helyen tanít, publikál és tart előadásokat. Az Integratív Pszichoterápiás Egyesület, a Magyar Hipnózis Egyesület, a Magyar Orvosi Kamara és a Magyar Pszichológiai Társaság tagja.