Éljen az ovi! Vasárnapraforgó Vadadi Adriennel szeptember 29-én a Rosinanteban

Vadadi Adrienn

Éljen az ovi! Vasárnapraforgó Vadadi Adriennel szeptember 29-én a Rosinanteban

Vadadi AdriennSzeptember utolsó vasárnapján Vadadi Adrienn (gyakorlott óvó néni és két gyermekes anyuka) tart interaktív foglalkozást most megjelent könyve, a „Leszel a barátom?” alapján az óvodás korú (3-6 éves) gyerekeknek. A meseolvasást („Nem szeretem!” + „Esős nap”) és közös éneklést, játékot (Sütés-főzés + Ki szereti?) és mondókázást kézműves és rajzfoglalkozások, valamint tombola, könyvvásár és könyvdedikálás egészíti ki.

„A gyerekek sokszor nyafognak, hogy ezt sem szeretik, meg azt sem. Főleg az ételekre finnyásak. A Nem szeretem! című mese pont arról szól, hogy a vajas kenyéren kívül semmi sem finom az óvodában. A Rosinantéban énekszóval kenjük majd meg a legfinomabb lekváros-májkrémes kenyeret, mondókával főzzük meg a kedvenc békalevesünket és táncikálva sütjük meg a paprikatortát! Elmesélem azt is, hogy volt ez az óvodában Leával és Majával, Petivel és Ákossal!

Aztán nagy vihar kerekedik felettünk az Esős napon című mesében – úgy zuhog majd, mintha dézsából öntenék….! A gyerekek a mesében csak bámulnak ki az ablakon és számolgatják, hány kukát borít fel a szél, hány néni jár csíkos esernyővel… Mi pedig odabent, a Rosinante mesetermében először száguldó széllé változunk, majd hajlongó fákká, végül fészekből kipottyant madárkákká. Még szerencse, hogy a Nap meghallja hívogató szavainkat!” (Vadadi Adrienn)

Leszel a

Leszel a barátom? – kérdezi teljes természetességgel az óvodában egyik gyerek a másiktól. Leszek! – hangzik a vidám válasz, és már mennek is együtt a homokozóba, a mosdóba, a babaszobába. Vadadi Adrienn ovis meséi ezekről az apró élményekről, erről a nagyon fontos három-négy évről mesélnek. Az alvásról és nemalvásról, evésről és válogatásról, barátnőkről és magányról, babázásról és építésről, vicces óvó bácsiról és nagyívű szökési tervről, rosszalkodásról és megbocsátásról. Egyszerűen, kedvesen, humorral és megértéssel. Akár most megy oviba a gyerekünk, akár ott tölti már a mindennapjait, ez a könyv neki és róla szól, és minden percébe bele tudja élni magát!

Részlet a könyvből a Pagonyon

A könyv megvásárolható a Pagonyban

A könyv rajzait, valamint az ezen az oldalon látható illusztrációkat Pásztohy Panka  készítette.

balláb

Program:

• 10.30-tól érkezés a Vasárnapraforgóra
  • 10.30-15.00 kézműves és rajzfoglalkozások a játszóházban
  • 11.00-12.00 interaktív mesedélelőtt Vadadi Adriennel a játszóházban (meseolvasás, éneklés, játék, mondókázás, könyvvásár, könyvdedikálás)
  • 12.00-14.00 ebéd az étteremben, ahová nem csak az óvodásokat várjuk :o)
  • 14.00 tombola a játszóházban
  • 14.15-15.00 búcsúajándékok átadása a recepciónál

“Egy ideig tényleg arról írtam, amik megtörténtek a valóságban, de aztán egyik pillanatról a másikra kattant bennem valami, és csak úgy jöttek a kitalált történetek. Ehhez hasonlót még soha nem éreztem! Sosem fogom elfelejteni, ahogy jött egy valós emlék, és a kezem között átalakult valami egészen mássá. Nagyon izgalmas volt!”

Visszaszaladni a mesékhez – Interjú Vadadi Adriennel a Pagonyon

Egésznapos programok a Rosinante kertjében:

• óriás építőkockák
  • mesés nosztalgia fénykép paraván
  • homokozó
  • óriás firkafal
  • mesés zöldségkert

lovacskaA Rosinante Éttermében ebédelő vendégek számára  az Éljen az ovi! Vasárnapraforgó programjai INGYENESEK!

Az ún. „belépő” 1-1 db olyan megunt, de jó állapotú gyerekjáték vagy kerti gyerekbútor (pl. csúszda), ami nemcsak a Rosinantéban, de a szigetmonostori óvodában is sok kisgyerek örömét szolgálhatja majd.

Mivel a hely befogadóképessége limitált, a programon való ingyenes részvételhez előzetes regisztráció és asztalfoglalás a rosinante@rosinante.hu e-mail címen 2013. szeptember 27. péntek 14h-ig együttesen szükséges.

A Rosinante ingyenes baba-mama szolgáltatásai:

• pelenkázó
  • szoptatószoba