Dramatikus játszóház gyerekeknek

fiatalok vonatoznak

Dramatikus játszóház gyerekeknek

Drámajátékos gyakorlatokat és gyerekeknek – kisiskolásoknak – szóló dramatikus játszóházat is kínál a SzínMűVeletek, a Színház- és Filmművészeti Egyetem drámainstruktor szakos hallgatóinak műhelye. A programjaik közül ajánlunk most néhányat.

A SzínMűVeletek a Színház- és Filmművészeti Egyetem drámainstruktor szakos hallgatóinak műhelye. Az egyetemen művészetközvetítést és színházi nevelést tanuló hallgatók 2015 óta engednek betekintést az Ódry Színpadon aktuális munkáikba.

Minden alkalommal megosztják az őket foglalkoztató kérdéseket különböző formákkal kísérletezve, így nyitva szabad utat a közös gondolkodásra.

A Színpro a SzínMűVeletek legrégebb óta futó programja. Minden második pénteken drámajátékos gyakorlatok mentén foglalkoznak egy, az adott időszakhoz, vagy ünnephez köthető témával.

A kisiskolásoknak szóló dramatikus játszóház, az Égigérő almafa, az 5-8 éveseknek kínál játékos kikapcsolódást. A kaland során a kicsik különböző szerepekbe bújva megtanulnak fára mászni, segítenek túljutni a birodalmak ágas-bogas határán, kinyomozzák Nem-fontos-ország rejtélyét és egy elveszett barátot is megtalálnak.

Tabutémák és kísérletezés

A legfrissebb program, a Labor alkalmával olyan foglalkozásokat próbálhatnak ki a résztvevők, amik egyetemi projektek keretében, vagy szabadidős csoportmunkában jöttek létre. Lehet találkozni már kipróbált és jól működő koncepciókkal, de alkalom nyílik kísérleti stádiumban lévőkbe is fejest ugrani, ahol fokozottan számítanak a kísérletezők meglátásaira, gondolataira.

Az Associety egy önismereti társasjáték, amit a Dixit nevű kártyajáték ihletett, és drámás illetve pszichodrámás eszközökkel átdolgozták. Azoknak, akiket érdekelnek a tabutémák, a közösség és egyén viszonya, a társadalmi kondíciók és szerepek – vagy bármi más, hiszen az asszociáció szabad. Pszichológus: Kovács Zsuzsanna