Édes és szórakoztató programok a hétvégén

csokoládé golyók

Édes és szórakoztató programok a hétvégén

Túl az első iskolai héten mindenkire ráfér egy kis kényeztetés. Édes kalandok – persze csak módjával! – és sokféle más szórakozási lehetőség kicsiknek és nagyoknak.

Édes Napok Budapest

Rögtön pénteken 10 órától egészen vasárnap 23 óráig tart a Bazilika előtti Szent István téren és a Zrínyi utcában a Csokoládé- és Édességünnep. Talán elég annyit írni, hogy ez Perugia, Tübingen és Obidos után Európa 4. legnagyobb szabadtéri, ingyenesen látogatható édesség tematikájú rendezvénye. (Infók és programok itt.)

Praliné túra

Igazi praliné túrán vehetünk részt a hétvégén a Csokoládé Múzeum jóvoltából szombaton és vasárnap pedig fél 10-től és 14 órától. (Infók és jegyárak itt.)

Mozart, a csokigolyók sztárja 0.1

Az Óbudai Danubia Zenekar Hámori Máté karmester vezetésével kalauzol végig (sok vidámsággal) minden idők egyik legnagyobb zeneszerzőjének zenei világán a BMC Koncertteremben szombaton fél 11-től. (Infók és jegyárak itt.)

Kőketánc – évadnyitó gyerektáncház

Zene, tánc, ének, játék, kézművesség és mese várja a gyermekeket a Marczibányi Téri Művelődési Központban vasárnap 10 órától. (Infó és jegyárak itt.)

Mesék királyokról és királyfikról

A diafilmek kicsit visszahozzák a gyermekkorunkat, és talán  a gyermekeinknek is ugyanilyen kedves emléket jelenthetnek. A Mesemúzeum diafilmvetítést tart szombaton 11 órától.  (Műsor és jegyárak itt.)