Hóvirágünnep az Alcsúti Arborétumban

hóvirágok a hóban

Hóvirágünnep az Alcsúti Arborétumban

Bár itt-ott már most is lehet kibújt hóvirágokat látni, a lenyűgöző alcsúti hóvirágtakaróra még várni kell – de már nem sokat. Márciusban Hóvirágünnep, íme a tudnivalók!

Csodálatos élményben lehet részük mindazoknak, akik kora tavasszal ellátogatnak az Alcsúti Arborétumba, és megfigyelik az egyedi látványosságot nyújtó hóvirágok nyílását és a káprázatos hóvirágmezőt.

2019. március 1-től 10:00 – 18:00-ig várnak minden érdeklődőt, a hét minden napján. A hóvirágok nyílása időjárásfüggő, így a hóvirágünnep pontos kezdési időpontját a Facebook-eseménynél és az arborétum honlapján teszik közzé! Ugyanitt közölnek folyamatosan friss híreket a hóvirágmező teljes pompájáról és a várható virágzás állapotáról.

A virágzás várhatóan 4-5 hétig tart.

Kérés szerint igényelhető szakvezetés a + 36 22 353 219-es telefonszámon nyitvatartási időben. A szakvezetés igényét minimum két héttel előre szükséges jelezni.

Fontos tudni, hogy a kerekesszékkel érkező látogatók kísérővel érkezzenek, mert a faaprítékon nehézkes a közlekedés. Vihar esetén az arborétum zárva van, erős havazás esetén pedig a hólepel eltakarja a virágokat.

A hóvirág 2005 óta védett növény, természeti értéke 10.000 forint. Egyetlen szál letépését is pénzbírsággal büntetik!

Árak és kedvezmények, praktikus látogatási információk a Facebook-eseménynél!