Ínycsiklandó kalandok a Budakeszi Vadasparkban

A Budakeszi Vadaspark március 29-én ismét otthont ad a Mozgó Piac nevű kezdeményezésnek, ami sokféle organikus termékkel népszerűsíti a hazai ökogazdálkodást. A Mozgó Piac kínálta ínyencségek mellett természetesen izgalmas látványetetések és kisállat tréningek is várják a látogatókat. A programok a belépőjegy árán felül ingyenesen látogathatóak.

A 2014 elején alapított Mozgó Piac programot önkéntesek álmodták meg, és 2015 nyarán, a Budakeszi Vadasparkot alapító Pilisi Parkerdő Zrt.-vel együttműködésben került ki először a szabad ég alá, méghozzá a Hidegvölgyi Erdészlak parkjába. A tudatos fogyasztást és a természetes eredetű élelmiszereket népszerűsítő, az ökológiai lábnyomunk méretét csökkentő kezdeményezés azzal a céllal költözik ki a Budakeszi Vadasparkba is, hogy a természetjáró és erdőkedvelő kirándulók, illetve Budakeszi és környékének lakosai is megismerjék az erdő-mező kincseit, közvetlenül a termelőktől vásárolhassanak adalékanyag mentes kis- és őstermelői termékeket. Hiszen itt is érvényes az erdei piacok jelmondata: „Kóstolj és kirándulj!”

A Mozgó Piac kínálta termelői finomságok böngészése és kóstolgatása mellett az érdeklődők állattréningeken és látványetetéseken is részt vehetnek, ami garantálja a hosszú hétvége előtti, kihagyhatatlan Budakeszi Vadaspark élményt.

Részletes program:

10:00-16:00 – Mozgó Piac (termelői finomságok kóstolójával egybekötött szabadtéri vásár)

10:00 – Mosómedve tréning

11:00 – Medve látványetetés