Kis Tudósok Délutánja – feltárulnak a kisbabák titkai

Hogyan vélekednek a babák a világról? Honnan tudjuk, mire gondolhatnak, amikor még nem tudják nekünk elmondani? Mi járhat egy óvodás fejében? Tudta, hogy Budapesten komoly kutatások folynak, amelyek a gyermekek gondolkodási folyamatainak megismerését célozzák? Most mindenre választ kaphat a babakutató laborok nyílt napján.

Ismerje meg hogyan működnek és milyen kutatásokat, kísérleteket végeznek a Budapesten működő fejlődéskutató központok, más néven babalaborok! A négy kutatócsoport közös küldetése, hogy minél többet megtudjon a csecsemők és kisgyermekek gondolkodásáról. A látogatók a “Kis Tudósok Délutánja – bepillantás a budapesti fejlődéskutató laborok munkájába” nyílt nap keretében rövid előadásokon és interaktív bemutatókon keresztül nyernek majd betekintést a fejlődéslélektan kérdéseibe és módszereibe.

Résztvevő laborok

CEU Babakutató Labor (CEU Kognitív Fejlődéslélektani Kutatóközpont)

ELTE Babakutató Labor (ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar)

MTA Babaakadémia (MTA Természettudományi Kutatóközpont)

MTA Hang- és Beszédészlelési Kutatócsoport (MTA Természettudományi Kutatóközpont)

Előzetes program

13:15 A helyszíni regisztráció kezdete

13:15-14:00 Interaktív kiállítás, bemutatók megtekintése

14:00 – 15:00 Bemutatkoznak a laborok (1. rész)

15:00 – 16:00 Szünet: interaktív kiállítás, bemutatók megtekintése

16:00 – 17:00 Bemutatkoznak a laborok (2. rész)

17:00 – 18:00 Interaktív kiállítás, bemutatók megtekintése

Időpont: 2018. február 24., szombat (14:00-18:00)

Helyszín: Közép-európai Egyetem (CEU), 1051 Budapest, Nádor u. 15., Auditorium

Regisztráció az eseményre: https://goo.gl/forms/KZUs44eWGPUdyvqh1

(Az eseményen való részvétel ingyenes, de a korlátozott férőhelyek miatt regisztrációhoz kötött.)