Lombkoronaösvényt adtak át a Gerecsében

gyerekek kirándulnak

Lombkoronaösvényt adtak át a Gerecsében

Süttő és Tardos között egy korábbi kőfejtő területén létesítettek lombkoronaösvényt a Gerecse Tájvédelmi Körzetben. Még tart az őszi szünet, ne hagyjátok ki!

A Turista magazinban olvastuk a jó hírt.

A napokban átadott sétány ingyenesen látogatható.

Az egykori kőfejtő területén elhelyezkedő kör alakú tanösvény völgypart két oldaláról indul, s átível egy időszakos vízfolyás felett. Átmérője 44 méter, hossza 105 méter.

A lombkoronatanösvény a talajszinttől mért magassága 11 méter, a tartószerkezeti váz fém, a járófelületek anyaga tölgyfa. A tanösvényen kihelyezett tájékoztató táblák segítenek megismerni a lombkoronaszint élővilágát, betekintést nyújtanak a kistáj kultúrtörténeti fejlődésébe és élő környezetének átalakulásába.

Az ingyenesen látogatható sétány gyalogosan, valamint kerekesszékkel is bejárható.

Ha kirándulást terveztek, a turistamagazin.hu-t érdemes böngésznetek!

Fotó: bp-erdo.hu