Mogyorós Vera, a Felelős Szülők Iskolájának pszichológusa

Mogyorós Vera

Mogyorós Vera, a Felelős Szülők Iskolájának pszichológusa

Mogyorós Vera

Mogyorós Vera vagyok, 34 éves, gyermek- és ifjúsági klinikai szakpszichológus és mentálhigiénés szakember, családterapeuta, és elsősorban egy másfél éves kislány édesanyja. Diplomámat az ELTE pszichológia szakán szereztem. 2004-ben klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológusi szakvizsgát tettem a Semmelweis Egyetemen. Emellett családterápiát, autogén tréninget, katatím imaginációt és zeneterápiát tanultam. Érdeklődésem ezután a klasszikus értelemben vett akadémikus pszichológia felől egyre inkább a transzperszonális pszichológia felé fordult.

Kislányom születése előtt 10 évig a Faludi utcai gyermek és ifjúsági pszichoterápiás szakrendelőben dolgoztam, ahol az egyéni pszichoterápia mellett serdülőkonzultációt, szülőkonzultációt és családterápiát folytattam. Ezzel egy időben iskolapszichológusként dolgoztam egy 12 évfolyamos iskolában. Szülőcsoportot vezettem problémás gyermekek szülei számára, valamint személyiségfejlesztő és önismereti csoportot tartottam óvodáskorú gyermekek és serdülők számára.

Saját magamat egy határozottan gyakorlatorientált embernek tartom. A sok százezer példányszámban elkelt könyvek szerzőivel ellentétben én nem hiszek abban, hogy létezik a minden gyermek és minden család számára megfelelő nevelési módszer, a minden problémára megoldást nyújtó szülői kézikönyv. Hiszem viszont, hogy minden gyermek külön kis világgal, egyedi és különleges lélekkel jön a világra, s nekünk szülőknek és szakembereknek az a feladatunk, hogy minden kicsi lélek esetében megtaláljuk azt az egyéni utat, mely segíti gyermekeinket, hogy a számukra legmegfelelőbb teljes és boldog életet élhessék.

Úgy gondolom, hogy épp ettől olyan gyönyörű és néha oly gyötrelmes egy gyermek édesanyjának és édesapjának lenni.