5 szívmelengető karácsonyi mese, amit el kell mesélned a gyermekednek

karacsonyi_mese_2Egy izgalmas, készülődéssel teli, sürgős-forgós nap után, nincs is jobb érzés, mint este, meghitt családi környezetben, a takaró alá közösen bebújva elolvasni egy mesét a gyermekünknek. Vannak olyan klasszikus karácsonyi történetek, amelyek generációk óta nem mennek ki a divatból, akár száz évnél is idősebbek, és évtizedeken át minden karácsonykor előkerülnek. A klasszikus mesék többnyire a karácsony szellemiségét igyekeznek megragadni, a megbocsátásról, barátságról, önzetlenségről, jóságról szólnak. Összeállításunkban 5 klasszikus karácsonyi történetet gyűjtöttünk össze, amelyeket motívumaik és mondanivalójuk miatt bátran mesélhetünk gyermekeinknek, sokat fognak belőlük tanulni.

Jó szórakozást és meghitt, közös családi pillanatokat kívánunk hozzá! 🙂

Hans Christian Andersen: A fenyőfa

Jókai Mór: Melyiket a kilenc közül?

O. Henry: Háromkirályok ajándéka

Kosztolányi Dezső: Gipszangyal