Így segítsd a visszarázódást ünnepek után a mindennapokba!

A saját tapasztalatom, hogy nekünk, szülőknek leginkább az ünnepek előtt van szükségünk időre: ráhangolódni, lelassulni. Fontos, legyen időnk arra, hogy kitisztuljon, mire fel vásárolunk, sütünk-főzünk, takarítunk… A gyerekeknek pedig inkább ünnepek után kell időt hagyni, hogy visszarázódjanak a mindennapokba.

Ezért örülök annak, ha minél több nap van a téli és tavaszi szünetben a nagy ünnepek UTÁN a következő suli és ovinapig.

A visszarázódást nagyban segíti, ha van kialakult napirendje a gyermeknek – ez ugyan felborulhat az ünnepek alatt, de mindig vissza lehet térni hozzá

Erre nagyon jól alkalmasak a NAPIREND kártyák, illetve ez a napirendet követő óra is.

Az óra lényege, hogy színkódokkal és kis matricákkal jelöljük az esti rutin menetét.

Ezt többféle órával megteheted, de van egy kézenfekvő megoldás: a legegyszerűbb megvalósításhoz egy IKEA RUSH faliórára lesz szükséged, illetve a letölthető óra sablonra és pici képecskékre, amit  a hírlevélből tudsz letölteni.

A teljes cikk a Gyereketető oldalán olvasható, a folytatásért kattints IDE.