Legyél Te a következő sztárnyomozó! – DrDNS a Grundon

Kiállítói bemutatkozás a GRUNDon a Családi pihegőben – május 11.

drdnsA DrDNS egy interaktív, szórakoztató, játékon alapuló program, melyet  bárki kipróbálhat.

Küldetésünk, hogy a tudományos ismeretterjesztés segítségével  felnőttek és gyermekek számára egyaránt elérhető közelségbe hozzuk a  helyszínelői munka nyomolvasási és laborelemzési részét. Az érdeklődők rövid idő leforgása alatt megtapasztalhatják a DNS-elemzési  eljárásokat, valamint egy előre berendezett helyszínen a nyomok  összegyűjtése és azok kielemzése után felfedhetik az elkövető kilétét.

A DrDNS játék az idei Grund Fesztiválra egy speciális, külön a  kisgyermekek számára összeállított programmal készül. A félórás  detektív játék arra is nagyszerű alkalmat nyújthat, hogy míg a  gyermekek kinyomozzák, ki lophatta el a háziállatokat az udvarból,  addig a szülők többet tudhassanak meg cégünk másik profiljáról, a  géntérképezésről, és hogy miért is lehet ez nagyon fontos az egész  család számára.

Miután a gyermek megoldotta a bűnesetet, kap egy kitűzőt, amivel  igazolhatja, hogy belőle már „rangos nyomozó” vált.

Információk:  www.drdns.hu  ,  www.facebook.com/drdns