Almaszósz a Magyar Színházban – színház a GRUNDon

Ízelítő az előadásból a GRUNDon, május 11-én 13 órakor

DSC_7743m_PappIstvan_KuruczDanielALMASZÓSZ  c. zenés mesejáték két almásládába pakolva – hangzik a Magyar Színház ajánlója.  Böszörményi Gyula nagy mágus, egyaránt átváltoztat gyereket és felnőttet. A végén már te magad sem tudod, mi a valóság: vajon te álmodod az almát, vagy ő álmodik téged? Mindehhez a valódi bűverőt, vagyis a varázslatos dallamokat Buda Gábor és az Alma együttes bájolja a fülünkbe. Ebből kaphatunk táncos, zenés ízelítőt a Felelős Szülők Iskolája május 11-i III. Vakációváró fesztiválján, a GRUNDon, ahol színházi műhelytitkokról is érdeklődhetünk.

Huszonegyedik századi mese az almák és emberek örök barátságáról. Az alma az emberiség legősibb gyümölcse, a „tiltott”, mégis vágyott gyümölcs, mely fenséges egyszerűségével, nemeslelkűségével szeretetre tanít, unokát és nagyszülőt egymás karjaiba terel, kibékíti a testvéreket, ősi tudását belédoltva megtanít látni és hallani azt a természeti csodát, ami karnyújtásnyira van tőled. Más nem is kell a csodához, csak guggolj le, less be a fűszálak, bokrok közé vagy mássz fel az almafára és füleld, hogyan méh-chetelnek az ágakon függő gyümölcsök!
Mimi és Titi, a két elkényeztetett high-tech gyerek vakációra érkezik a nagyszülők vidéki almáskertjébe. Nagyvárosi “szörnyetegek” ők, akik saját levükben fortyognak, amiért szüleik erre a “ciki” helyre száműzték őket a laptopjuk mellől. Még nem is sejtik, hogy épp egy óriási (alma)udvari botrány kellős közepébe csöppentek, hisz az almáriumból valaki bizony elrabolta Idared királykisasszonyt! Mimit és Titit beszippantja a kert és az almák titkos-bűvös világa. Vajon sikerül-e a különös csapatnak Gyümimanó vezetésével megmenteni a csodaszép almakirálylányt?

Programok: itt