A tölgyfa születésnapja

“Egyik nap a bagoly elővette falevelekből készült kalendáriumát, és kiszámította, hogy másnap lesz a tölgyfa születésnapja. Össze is hívta a madarakat, s azt indítványozta, hogy lepjék meg valami ajándékkal a jóságos tölgyfát.” – a jól ismert történet az egyik legszebbje Zelk Zoltán számos elbeszélésének. A Móra Kiadó gondozásában megjelent a természetről írt kedves mesék gyűjteménye.

A világ végétől kilenclépésnyire, de az is lehet, hogy tízre, egy aprócska erdő közepén négy testvér éldegélt: Tavasz, Nyár, Ősz és Tél. Egyszer réges-régen valami apróságon összekaptak, és egymás után útra keltek. Azóta vándorolnak a világban, s épp csak annyi időre találkoznak a kis házban, hogy elmeséljék egymásnak, mi mindent tapasztaltak. Szerencsénkre Zelk Zoltán lejegyezte az évszakok huszonnégy meséjét.

a-tolgyfa-szuletesnapjaSzeretetteljes, belakható világukban a szemünk láttára születnek meg gyenge fűszálak és a hét napjai, a pipacs álmában pillangóként repked és dalra fakadnak a fák, az öreg tölgyet pedig századik születésnapja alkalmából felköszöntik a rajta fészkelő madarak.

A természet örök körforgásáról szóló rövid történeteket Nagy Norbert humoros rajzai keltik életre.

Forrás: http://www.mora.hu/konyv/a-tolgyfa-szuletesnapja

Zelk Zoltán: A tölgyfa születésnapja – Mesék a természetről