Hogy legyen, ki elringasson – a Ringató program közelgő eseményei

A Ringató családi művészeti nevelési program a kisgyermekek zenével való találkozásáért, a közös játék és éneklés öröméért. Az évek óta nagy sikerrel működő program a következő hetekben klasszikus Müpa-beli Ringató-alkalmakkal, módszertani foglalkozással, közös dalolással és akkreditált pedagógusképzéssel várja az érdeklődőket.

Forrás: flickr.com

A Ringató 2017. február 21-én 16-18 óráig pedagógusoknak szánt módszertani foglalkozást tart az Óvodapedagógiai Műhely szervezésében Zenei nevelés az óvodában címmel. A rendezvény ingyenes, részletek az esemény Facebook-oldalán olvashatók.

A Magyarság Házában (1014 Bp., Szentháromság tér 6.) 2017. február 22-én lesz az Énekelj velünk! esemény, melyen a Ringató program megalkotója, Gróh Ilona várja az érdeklődőket Gáll Vikivel. Az esemény nem klasszikus Ringató, de nagyobb gyerekeket, óvodásokat, iskolásokat, esetleg csendben nézelődő, alvó kisbabákat bátran vihetünk az ingyenes programra.

Pedagógusoknak számára 30 órás tanfolyam indul „Zenei nevelés az óvodában, óvodáskorú gyerekek zenei nevelése más intézményekben” címmel, részletek a www.ringato.hu oldalon.

A MüPa Cifra Palota program keretein belül legközelebb 2017. március 5-én lesz Ringató, majd: március 19., április 2., április 16., április 30., május 7., május 21.