A digitális rajzolás élménye

A Lenovo tabletként, laptopként, sőt, az alkotókedvűek számára rajztáblaként is használható YogaBook-jával és a digitális rajzolás élményét nyújtó programmal a YogaBook Rajzakadémia következő alkalmán, szeptember 29-30-án, a Digitális Oktatási Konferencia és Kiállításon találkozhatnak a rajzolni vágyó gyerekek és felnőttek. A kreativitást, s ezáltal az önbizalmat is építő foglalkozás ingyenes.

A Lenovo Magyarország a tavalyi évben az NRC Marketingkutatóval közösen 1000 megkérdezett körében végzett nem, kor, végzettség és lakóhely alapján reprezentatív online kérdőíves kutatást a kreativitásról, melynek során az alkotóképesség gyermeki- és felnőttkori szintjének egymáshoz való viszonyát vizsgálta.

A kutatás eredményei rávilágítottak, hogy a felnőtt lakosság mindössze 22 százaléka gondolja úgy, hogy kreatívabb volna az átlagnál. A felmérésből az is kiderült, hogy a kreativitás hiánya főleg emocionális tényezőkben, többek között az önbizalom hiányában keresendő.

Erre válaszul a Lenovo Magyarország 2017-ben életre hívta a Yoga Book Rajzakadémiát, melynek keretében havi rendszerességgel Novák Tamás kalligráfus vezeti be a programban résztvevőket a betűvetés és a rajzolás művészetének rejtelmeibe.

A Yoga Book Rajzakadémia következő alkalmára szeptember 29-én és 30-án kerül sor a Digitális Oktatási Konferencia és Kiállításon (Kiállítóhely: S202), melynek során a rajzolni vágyók ingyenesen elsajátíthatják az alapokat Novák Tamás kalligráfus instruálásával.

Helyszín: Digitális Oktatási Konferencia és Kiállítás (BME Informatika épület, 1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2.)