Tanácsadás a csecsemők helyes mozgásfejlődéséről
Mikor beszélünk a gyerekek megkésett mozgásfejlődéséről? Mikor forduljunk szakemberhez? Mikor van szükség korai fejlesztésre? A többi között ezekre a kérdésekre is választ kaphatnak a kezdő és gyakorló szülők a 250 éves jubileumát ünneplő Semmelweis Egyetem interaktív, népegészségügyi tematikájú rendezvénysorozatának következő eseményén, február 8-án.
A február 8-i Semmelweis Egészség Napon a Pető András Kar (PAK) konduktorainak segítségével a csecsemők helyes mozgásfejlődéséről és az azt érintő egyéb fontos témákról tájékozódhatnak az érdeklődők – adja hírül Haszon-Nagy Zsófia cikke a Semmelweis Egyetem oldalán.
Az izmok munkája egy komplex mozgásszervi, neurológiai folyamat. Az idegrendszer fejlődésével a babák egyre magasabb szintű, bonyolultabb mozgásokra képesek, melyek a csecsemőkor egy-egy meghatározott idejében kell, hogy bekövetkezzenek, nem maradhatnak ki és nem cserélődhetnek fel.
A megkésett mozgásfejlődés következményei
A megkésett mozgásfejlődés iskolai nehézséghez és figyelemzavarhoz vezethet a későbbi életszakaszokban, ugyanakkor minden gyermek mozgásfejlődési üteme más, nem minden egyéves baba jár és nem is kell, hogy mindenki azonos időben pont ugyanazt a mozgásformát sajátítsa el.
Beszéljünk a babák korai mozgásfejlődéséről
De mi az, ami eltér a normálistól, mikor kell szakemberhez fordulni, esetleg korai fejlesztésre járni? A Pető András Kar kezdő és gyakorló szülőknek egyaránt fontos kérdéseket körbejáró előadással, valamint személyes tanácsadással várja az érdeklődőket a februári Semmelweis Egészség Napon. Szó lesz a korai felismerésről, a szűrésről, a konduktor és a család szerepéről a korai fejlesztésben. A tanácsadást követően a résztvevők részletes szűrővizsgálatra is egyeztethetnek időpontot a kar szakembereivel.
A Pető András Kar készségfejlesztő játszóházzal, képzőművészeti foglalkozásokkal, és érzékenyítő akadálypályával is készül a családok számára. Az SNI gyermekeket nevelő családoknak pedig a mindennapokat megkönnyítő fejlesztő eszközök bemutatásával készülnek.
Időpont: 2020. február 8. (szombat) 8:00 – 17:00
Helyszínek: Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika (1122 Budapest, Városmajor u. 68.), Pető András Kar (1125 Budapest, Kútvölgyi út 6.)
Az eredeti cikk a semmelweis.hu oldalon jelent meg