Ezek a ringatás pozitív hatásai

kisbaba az anyukája kezében

Ezek a ringatás pozitív hatásai

Ha a világ bármely tájáról kérdeznénk meg édesanyákat, valószínűleg mindannyian ringatják a kisbabájukat. A ringatás sokféle módon végezhető – karban, hintában, ringatószékben, stb. -, és számos előnye is van a babára nézve. Lássuk néhányat!

A Babaszoba cikkét olvastuk.

A ringatás megnyugtatja a síró babákat

apa az újszülött kisbabávalEgy 2013-ban készült japán kutatás szerint a babák megnyugszanak, és a szívfrekvenciájuk is lelassul, amikor az édesanyjuk a karjukban ringatja őket. Kumi Kuroda, a kutatás vezetője szerint ez egy evolúciós dologból fakad: az ősembernél az édesanya úgy hordozta a gyermekét, hogy átkarolta őt, ezért a gyengéd átölelés, és az enyhe rázogatás ösztönösen arra emlékeztet, hogy ez segíti az életben maradásunkat.

Amellett, hogy a kisbabák szívfrekvenciáját lassítja, a síró baba ringatása biztosítja a megfelelő vérkeringést, és a fázó csecsemőt is segít felmelegíteni. Azzal, hogy felemeljük és ringatjuk a babát, a szociális és érzelmi igényeit is kielégítjük.

Fejleszti az egyensúlyt és a ritmusérzéket

Akár az édesanya karjában, akár önállóan a padlón, akár egy hintalovon ringatózik, a felváltva lassú és gyors mozgások segítik a gyermek ritmusérzékének fejlődését. Még jobb hatást érhetünk el azzal, ha a ringatózást egy egyszerű versikével, ritmikus szöveggel is kísérjük.

A ringatás, hintázás emellett a baba izmainak fejlődésére is jótékonyan hat, és az egyensúlyérzékét is javítja. A babát hintáztathatjuk karban, a térdünkön, vagy akár egy nagyméretű labdán is, oldalra, vagy előre-hátra.

És hogy miért tesz jót a koraszülött babákkal a ringatás, s miként fejleszti a vizuális érzékelést arról a babaszoba.hu cikkében olvashattok.