Mikor maradhat el a délutáni alvás?

kislány alszik egy nyuszival

Mikor maradhat el a délutáni alvás?

Óvodáskorban előbb-utóbb minden gyerek tiltakozni kezd a délutáni lefekvés ellen. Az éjjeli alvás időtartamától, a gyerek egyéni alvásigényétől, fáradtságától, napirendjétől, az alvás körülményeitől is függ, hány éves koráig alszik ebéd után.

Legjobb, ha a a kisgyerek jelzéseire hagyatkozunk a délutáni alvás tekintetében az ovisunknál – írja a Babaszoba cikke.

Alvás helyett pihenés

Ágyban fekvő gyerek, aki bárányokat számol, mert nem tud elaludni.Ha nem alszik el az addig megszokott időben gyermekünk, vagy csak nagyon hosszú idő után, megpróbálhatjuk pihenésre cserélni az alvást.

Ebéd után a megszokott időben kísérjük a szobájába vagy az ágyba, meséljünk, énekeljünk, beszélgessünk egy kicsit, majd hagyjuk magára. Válasszuk ki előre, mi az, amivel csendben, egyedül is tud foglalkozni: képeskönyv-nézegetés, rajzolás, gyöngyfűzés, babázás, zenehallgatás… Húsz-negyven perc csendes, visszavonult tevékenység elegendő.

Hogyan vegyük rá a délutáni alvásra?

Ha úgy döntünk, mindenképpen szüksége van rá, tegyünk engedményeket. Nem kell például az ágyába mennie, ledőlhet a nappaliban vagy a játékai mellé egy matracra (ám rögtön ebéd után, mindennap ugyanabban az időben). Ha időnk engedi, feküdjünk mellé, és szundikáljunk kicsit. Gondoskodjunk fárasztó délelőtti programról! Győzzük meg róla, hogy semmi érdekes nem történik ebéd után: ne kapcsoljuk be a tévét, szűrjük ki a mozgást és zajt.

A teljes cikket a babaszoba.hu-n olvashatod el.