Hogy szoktasd rá a gyereket, hogy a szülői ágy helyett a sajátjában aludjon?

kislány alszik egy plüss macival

Hogy szoktasd rá a gyereket, hogy a szülői ágy helyett a sajátjában aludjon?

Általában a gyerekek többsége idővel kinövi azt, hogy a szüleivel együtt hajtsa álomra a fejét. Ám mégis van egy pár kivétel, akik akár 8–9 éves korukig is a családi nászágyban, anya és apa között alszanak el, ami nem egy kényelmes dolog, tulajdonképpen senkinek. De hogy lehet eljutni – nagy drámák nélkül – a szülői ágytól a gyerekágyig?

Íme, néhány végiggondolandó pont a szülői ágyról a gyerekágyba való szoktatás folyamatában a Babanet oldaláról.

1. Lépésenként a szülői ágytól a gyerekágyig

fotó egy családrólAz nem vezet sehová, hogy egyik napról a másikra áttesszük a gyereket a kiságyba, ha tetszik, ha nem. Ezt fokozatosan kell bevezetni, hiszen a gyereknek meg kell szoknia új környezetét. Tegyük barátságossá a kiságyat, maradjunk mellette, míg elalszik, olvassunk mesét, énekeljünk, kapcsoljunk fel egy kis lámpát, ami kellemessé teszi a helyszínt. A szoba ajtaját sem kell becsukni, biztosítva így a gyerek biztonságérzetét.

2. Elhatározás

A gyerekek nagy manipulátorok, képesek könnyedén az ujjuk köré csavarni a felnőtteket. Nem rossz indulatból teszik ezt, ez náluk inkább ösztönös. A különalvásnál is határozottak kell legyünk, olvassunk mesét, majd adjunk puszit, ölelést a gyereknek, és tegyük be az ágyba, hiszen meg kell értenie, hogy szeretjük, imádjuk, de a kiságyban kell aludnia éjszaka.

3. Következetesség

Ha következetesek és kitartók vagyunk, akkor képesek leszünk megoldani ezt a problémát is. Nagyon fontos az, hogy nem szabad a felénél abbahagyni. Néha az érzelmeket is félre kell tenni, mert nekünk, szülőknek is jogunk van a pihenésre, a kényelmes alvásra, amit a gyereknek is meg kell érteni, ugyanakkor át kell esnie a kezdeti nehézségeken.

A teljes tipplista 🙂 a babaszoba.hu oldalán olvasható.