Miért nem alszik már ez a gyerek?

Fáradt szemű szülő.

Miért nem alszik már ez a gyerek?

Az örök nagy kérdés, hogy mikor alszik már el a gyerek, és miért nem csendesedik el időben? Jo Frost segítő tanácsai következnek.

Jo Frost, azaz ahogy a magyar tévéből megismerhettük, a Szuperdada, Anglia egyik legismertebb gyereknevelési szakértője mesél a Nők Lapja Café cikkében, az elcsigázott szülők kétségbeesett esti mantrájára: Miért nem alszik már ez a gyerek?

Az esti rutin csodákat tesz

Ha egy rendes esti rutint kialakítasz – mondja Jo Frost -, melyben tudja a gyerek, hogy mi vár rá pontos sorrendben, akkor egy idő után természetes lesz számára, hogy az utolsó lépés után alvás jön, és ellenállás nélkül le fog feküdni. Sőt, annyira megszokja a rutint, hogy várni fogja a fektetés idejét, mert abban az egy órában, amíg fürdetik, mesét olvasnak neki, megkapja a szülők osztatlan figyelmét, amit nem zavar meg mindenféle kütyü, munka vagy a tévé.”

Ha csak rá figyelsz, könnyebben alszik

Ehhez persze az kell, hogy legyen egy óránk este szabadon, amit csak a gyerekkel és a fekvéshez készülődéssel tölthetünk. Sok esetben épp az időhiány akadályozza meg a szülőket abban, hogy rendes esti rutint alakítsanak ki, ami aztán ahhoz vezethet, hogy a gyerek még éjfélkor is a fejükön ugrál. Jo Frost erre csak azt tudja javasolni, hogy ha időszűkében vagyunk, akkor át kell szervezni a fektetés érdekében a napot.

Hogyan? Olvasd el az nlc.hu cikkét a válaszért!