Fiú- vagy lánynév? Tippelj!

szőke kisbaba kék szemekkel

Fiú- vagy lánynév? Tippelj!

Ki tudod találni, hogy a felsorolt nevek közül melyik adható fiúnak és melyik lánynak? Fiú- vagy lánynév? Vigyázz, van köztük néhány olyan is, amelyek engedélyezését megtagadta az Akadémia, így jelenleg nem adható!

Évről-évre bővül az anyakönyvezhető fiú- és lánynév lista. Az MTA időnként enged a szülői kreativitásnak, olyan is előfordul azonban néha, hogy egy-egy névötlet fennakad a szűrőn.

Az alább felsorolt nevek közül próbáld meg kitalálni, fiú- vagy lánynévként adhatóak-e, esetleg nem engedélyezettek – a Családinet játékára hívunk mi is!kisbaba mosolyog

1. Karcsa

2. Mazsola

3. Hófehérke

4. Kandida

Megfejtés: 1a, 2c, 3b, 4b

Van még kedved tippelni, játszani a nevekkel? Kattints a csaladinet.hu cikkére!