Beteg gyerekeknek saját hasonmás babáit adja ajándékba egy nő

Súlyos beteg gyerekeknek saját hasonmás babáit készíti el a nő: csodálatos hatással van rájuk. Nagyon megható, ahogy a babák újra örömöt varázsolnak a kicsik arcára.

Beteg gyerekeknek saját hasonmás babáit adja ajándékba egy asszony – erről olvastunk a femina.hu-n.

Az Amerikában élő Amy Jandrisevits is ilyen módon szeretett volna segíteni a beteg gyerekeknek: olyan babákat készített nekik kézzel, amelyek őket mintázzák meg – minden személyiségjegyükkel vagy elváltozásokkal együtt. A személyre szabott babák mind különbözőek, de egy közös bennük: az összes játék arcán mosoly van.

Nem csak a babák mosolyognak

Négy éve pattant ki az az ötlet a fejéből, hogy a beteg gyerekek ne csak egyszerű babákat kapjanak, hanem olyanokat, amiket róluk mintáztak, ezzel is erősítve, hogy nincs mit szégyellni az állapotukon, és hogy nincsenek egyedül.

Saját magukról formázott babák ajándékba

Az eredeti, teljes cikk a femina.hu-n jelent meg.