A bűvös 3×7 szabály – tábori kaleidoszkóp – PEDAGÓGUS, SZÜLŐ, GYEREK
Írta: Balatoni József, Jocó tanár úr, Jocó bácsi világa
Táborozás és táboroztatás. A nyár a táborok időszaka. Én személy szerint nagyon szeretek táborozni: egy teljesen más pedagógiai helyzet, ahol talán sokkal többet lehet tanítani és tanulni, mint egy tanórán. Most összeszedtem a gondolataimat a táborokról, táboroztatásról… PEDAGÓGUSOKNAK, SZÜLŐKNEK és GYEREKEKNEK
Pedagógusoknak:
1. Legalább évente egyszer a saját osztályukkal mindenki utazzon el pár napra táborozni. Teljesen más lesz az osztályközösség és az év közbeni munka is.
2. Ne szelektáljunk! Az iskolában”rossznak” titulált gyereket is vigyük el magunkkal, mert megismerhetjük az adott diák egy teljesen más oldalát is.
3. A tábor szabályait a megérkezés után, a gyerekekkel közösen alkossuk meg! Sokkal jobban be fogják tartani, ha a szabályok a sajátjuk.
4. Legyünk kompromisszumképesek! A gyerekek kéréseit is vegyük figyelembe, nyugodtan legyünk egy kicsit engedékenyebbek, mint a suliban!
5. A tábor vezetői és aktív tagjai, ne pedig a főnökei legyünk! Legyünk benne a játékokban, hisz akkor mi is nyaralásnak és nem munkának éljük meg ezt a pár napot!
6. Rengeteg olyan dolog történhet a táborban, amire nem lehet felkészülni! Sajnos ebben a balesetek is benne vannak, amik elkerülhetetlenek néha. Ez ne tántorítson el senkit egy szuper tábortól!
7. Készüljünk fel arra, hogy itt a gyerekek sokkal könnyebben és jobban megnyílnak. Szánjunk időt arra, hogy személyes beszélgetéseket folytassunk Velük! Megéri!
+1. A fáradtság ellenére legyünk lelkesek és élvezzük a tábor minden percét! Legyünk újra gyerekek és akkor tényleg nagyon jó lesz!
SZÜLŐKNEK
1. Évente egyszer mindenki engedje a gyerekét egy táborba! Már ősztől lehet kezdeni gyűjtögetni, hogy élményt adjunk nekik. Ne hagyjuk, hogy emiatt kimaradjanak ebből az élményből!
2. Merjük engedni a gyereket táborba! Sok szülő a saját aggodalma és félelmei miatt nem engedi a gyereket táborba, amivel sok mindentől megfosztják a gyerekeket. A túlzott aggódás csak árt a gyereknek!
3. Hagyjuk hogy a gyerek maga választhassa ki a tábort! Ne mi mondjuk meg neki mi lenne a jó!
4. Ne hívogassák Naponta 10-szer a gyereket! Higgyék el, jó helyen van és jól van! Várjuk meg, amíg a gyerek hív minket! Ez nagyon nehéz, de jót tesz a gyereknek.
5. Ha a gyerek azzal telefonál, hogy haza akar jönni, ne ugorjunk azonnal! Konzultáljunk a pedagógussal, azért van ott, hogy kezelje az ilyen helyzeteket! Meg fogja oldani és nem kell hazahozni a gyereket!
6. Adjunk reális mennyiségű zsebpénzt a gyereknek és bízzunk benne, hogy be tudja osztani! Ha nem, akkor is megtanulja, hogyan kell bánni a pénzzel!
7. Amíg a gyerek táborban van, használják ki! Pihenjenek, foglalkozzanak magukkal és egymással a szülők! Úgyis ritka az ilyen pillanat!
GYEREKEKNEK
1. Menjetek táborba, mert szuper élmény! Az év egyik legjobb buliját hagynátok ki, ha nem mennétek!
2. Olyan táborba menjetek, ami tényleg érdekel titeket!
3. Bármi bajotok, gondotok van, beszéljétek meg egymással vagy az ott lévő pedagógusokkal, táboroztatókkal! Ne a szüleiteket hívjátok, az olyan ciki!
4. Ismerkedjetek egymással! Higgyétek el, közben magatokról is megtudhattok egy csomó mindent!
5. A zsebpénzeteket okosan osszátok be, nem kell mindig mindent megvenni! Azért egy-egy fagyi belefér…
6. Tegyétek le a telefont! Azt nyomkodni otthon is lehet! Meglátjátok, milyen jó lesz kicsit nélküle!
7. Minden játékban vegyetek részt, legyetek aktívak! Szuper lesz! Ha az ember egyszer megtapasztalja milyen jó táborban lenni, a szürke iskolai hétköznapokban is tudtok arra gondolni, hogy nemsokára nyár és újra mehettek táborba!
+1 MINDENKINEK: Senki ne felejtse el azt, hogy táborozni és táboroztatni szuper!!!
GRUND 2022 – Táborexpo, Osztálykirándulás, Vakáció Minden, ami tábor, utazás, tanulás, játék, fejlesztés nyáron a gyerekeknek, családoknak, osztályoknak! az online térben a Felelős Szülők Iskolája weboldalán 2022. április – június Regisztrálj INGYENESEN felvételi információkért, érdekes előadásokért! |