10 DIY szenzomotoros fejlesztő játék

10 DIY szenzomotoros fejlesztő játék

Az érzéki tapasztalás és a szenzomotoros fejlesztés nagyon fontos a kisgyerekek fejlődésében, és ezt játékosan is elvégezheted. Mutatunk néhány ötletet, amelyeken keresztül ámulva nézheted, ahogy a gyerkőc új felületeket fedez fel.

Ezek közül a legtöbbhöz az alapanyagok már valószínűleg most is megvannak otthonodban – írta a Pöttyöslabda.hu.

1. Tépőzár

Az a hang, ami a tépőzár kinyílását jelenti, már önmagában lenyűgözi majd a gyerkőcöt. Ki lehet próbálni sok más anyaggal, mihez tapad, és mihez nem: a zoknihoz? A plüss játékhoz? Előnye, hogy ez az elfoglaltság nem csinál koszt.

2. Zselé

Mit lehet belenyomni? Mennyire süllyed el? Hogyan kell kivenni? A zselé is egy olyan anyag, amivel érdekesen lehet kísérletezni, ráadásul ehető, ezért az sem baj, ha a zselétől ragadó kezét a gyerek a szájába veszi. Ez viszont elég maszatos elfoglaltság, ezért érdemes a szabadban végezni egy pokrócon, amit utána kimosol.

3. Szivacs

Készíts színes szivacsokból szivacslabdát. Színes, érdekes a tapintása, és lehet azzal játszani, hogy mennyi vizet szív fel, és azt hogyan lehet kipréselni belőle. A víz miatt ezt érdemes jó időben próbálgatni.

4. Alagút

Ez egy kicsit komolyan előkészítést igényel, kreatívoknak ajánljuk! Készíts a babádnak papírdobozból alagutat, és helyezz el benne különböző textúrájú anyagokat. Figyelj oda, hogy ne legyen sötét az alagútban, hiszen akkor a gyerkőc nem mer bemenni. Tapogassa végig, ismerje fel a különböző anyagokat – a félhomály miatt inkább kézzel, mint szemmel. Később alaposan meg is nézhetitek, hogy mit fogdosott meg.

5. Jégkocka festés

Önts a csapvízhez vízfestéket és úgy tedd be a fagyasztóba: így színes jégkockákat kapsz. Ezekkel a szabadban aztán ki lehet próbálni a festést: olyankor, amikor már jó idő van, de ne a legnagyobb kánikulában, amikor a jégkocka pillanatok alatt elolvad. Ezzel a játékkal jól fejleszthetők a szenzomotoros készségek, hiszen nem csak meg kell fogni a jégkockát, de még rajzolni is vele.

Folytatása a Pöttyöslabda.hu oldalon.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.