5 dolog, amit egy fiúgyermek az anyukájától tanulhat meg

kisfiú grimaszol az anyukájával

5 dolog, amit egy fiúgyermek az anyukájától tanulhat meg

Az anyák ösztönösen adnak át fiaiknak olyan képességeket, amivel a fiúk később szerethető férjek, jó apák, megértő barátok vagy kedves munkatársak lesznek. Öt olyan dolgot fejtettünk ki, amit egy fiúgyermek elsősorban az anyukájától tanul meg.

Generációk nőttek fel abban a tudatban, hogy egy anyának nem szabad túlságosan gyengédnek, engedékenynek lennie a fiához, mondván, a túlzottan ragaszkodó kisfiúkból később anyámasszony katonája lesz. Ami annyiban igaz, hogy az édesanyáknak óriási hatása van a kisfiúk személyiségfejlődésére, legfőképpen, ami a későbbi viselkedésüket illeti.

Egy fiúgyerek a gondoskodó, melegszívű édesanyától rengeteg mindent sajátíthat el, ami a felnőttkori sikereihez elengedhetetlen lesz. Ezeket az értékeket vette sorra a papasmamasmagazin.hu.

Őszinteség

Az őszintén és nyíltan beszélő anya képes megtanítania fiának, hogy ő maga is képes legyen kifejezni az érzéseit, az érzelmeit, a szorongását vagy éppen az álmait. Ezek az előnyök nem csak kisgyerekkorban segítik a gyerek szociális beilleszkedését, hanem például a felnőttkori párkapcsolat sikerének egyik kulcsa.

Tisztelet a nők iránt

Egy szorosabb anya-fia kapcsolatban a kisfiú jobban megtapasztalhatja, hogy egy nőnek milyen kihívásokkal kell szembesülnie nap mint nap a családban, munkában, más közösségekben. Az ilyen fiúgyermek később olyan férfivá érik, aki megadja a tiszteletet a nőknek, egyenrangú félként fog tekinteni rájuk – legyen szó magánéletről vagy munkatársi kapcsolatról.

A teljes cikk a további három kiemelt terület leírásával (önértékelés, érzelmi intelligencia, siker) a papasmamasmagazin.hu oldalán olvasható.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.