Színes, rágható és még fejleszt is a Clemmy építő!

Clemmy Iskolabusz Mickey_DonaldÍrta: Barkóczi Edit

Milyen elvárásaink lehetnek egy féléves gyerkőc játékaival szemben? Legyen puha, színes, illatos,  ne tartalmazzon egészségkárósító anyagokat no és nem utolsó sorban legyen élvezet vele a játék.  Mit lát , érzékel csemeténk ilyen apró korában? Normális-e, hogy mindent a szájába vesz?

A Clemmy játékokkal abszolút biztonságosan és sérülésmentesen már 3 hónapos kortól játszhatnak a gyerekek. Bevizsgált nontoxikus alapanyagokból szigorú biztonságtechnikai előírások mellett gyártják. Ez azért is fontos, mert ebben a korban indul meg a babák fogzása, ezért mindent a szájukba vesznek, az ínyükhöz dörzsölnek. A Clemmy játékok biztonságosan átsegíthetik a babákat ezen a korszakon. Puha, illatos, a babák kezéhez tervezett kockákat nyugodtan a szájukba vehetik.

A gyermekek fejlődése ezekben a hónapokban nagyon intenzív és a szülő is jól láthatja, ha felülteti 4-5 hónapos babáját, az érdeklődve nézegeti a környezetét nagyjából 2 méteres távolságig. Megkeresi a játékait és érdeklődéssel nézeget színes dolgokat. Ilyenek a Clemmy építőkockák is, melyek megfigyelésével fejlődik a gyermek látásélessége, mivel a baba ekkor a két szemét már együtt használja.

6 – 12 hónapos korban a gyermek a két szemmel látott tárgyak képét már nem egymásra fektetve, hanem valóban egy képpé formálva érzékelik. Ez feltétele a térlátás kialakulásának. A gyermekek ebben a korban már kevesebbet nézelődnek, viszont elkezdődik az ún. kutató manipuláció. Ez tudatos fogást, a mozgások irányítását és összekapcsolódását jelenti. A gyermek egyik kezéből átteszi a másikba a tárgyakat, hüvelykujját használja, tudatosan fog, elenged dolgokat és épít.

A Piatnik Budapest Kft Clemmy kínálatában az építőkockáktól kezdve számtalan témakörben találhatnak a szülők készleteket. A gyermekek érdeklődéséhez igazítva megtalálható például az Iskolabusz, amibe sofőrt és utasokat ültethet a gyermek, a Farmra állatkákat állíthat, a Kastélyba az oroszlánkirály és a cicahercegnő helyezhető, de van itt Traktor és teknős, amik kerekeken gurulnak! A legjobbak pedig a tároló zsákok és dobozok, melyek megvédik a játékokat a lakás porától, amikor a baba pihen és nem játszik a Clemmy játékokkal.