Megjelent Puskás Öcsi kalandjai folytatása

puskas-ocsi-2Kemény Kristóf: Puskás Öcsi – A külvárosi vagány hihetetlen kalandjai

A Puskás Ferenc gyerekkorát bemutató mesekönyvsorozat nyitó kötete a vártnál is nagyobb sikert aratott, így a készítők egyértelmű szándéka volt,

hogy a több ezres olvasótábor tagjai még idén kézbe vehessék a Puskás Öcsi – A külvárosi vagány hihetetlen kalandjai című könyv második részét.

A Focista leszek én is! alcímmel megjelenő kötetben a cseperedő Öcsi és barátai egyre több zsiványságban vesznek részt, és több olyan új szereplő is felbukkan a történetben,

akik befolyással voltak Puskás Ferenc pályafutására.

A sztorik felgöngyölítésében ismét Szöllősi György évtizedes kutatómunkája, a Bozsik család elbeszélései, no és Puskás Éva (Puskás Ferenc húga) emlékei

segítették Kemény Kristóf szerzőt és Mayer Tamás illusztrátort.

“Élmény volt feleleveníteni, majd visszaolvasni azokat a történeteket, melyek már-már feledésbe merültek Öcsi kapcsán – mondta Puskás Éva, aki az első kötet bemutatóján személyesen is jelen volt.

– Az pedig külön megható és nagy boldogsággal tölt el, hogy csupa kedves visszajelzést kaptunk, és rengeteg gyerek ismerte meg a közös gyermekkorunkat, életünk fontos időszakát.

Szeretném, ha sok fiatal példát venne a testvéremről, aki sosem ismert lehetetlent.”

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője