35 tanács apáknak

35 tanács apáknak

Apának lenni különleges feladat. Ő a példakép, az etalon, de néha ő a legnagyobb ellenfél vagy akár ellenség. Például amikor nem enged el egy buliba, vagy leszólja a legmenőbb frizurát. Egyszerre komoly férfi és játékos, örök gyerek, aki bármikor kapható egy kis csínytevésre. Egy kacsintásával vagy szúrós nézésével többet mond ezer szónál… Tanácsaok a Lelkizóna oldalról apaság-ügyben.

Shawn Bean átfogó képet szeretett volna kapni az apaságról, ezért mindenkit megkérdezett a témában, akit csak tudott. Többek között csecsemős nővéreket, gyerekorvosokat, pszichiátereket, tanárokat, hírességeket, gyakorló szülőket. Azt kérte, fogalmazzanak meg apáknak szóló tanácsokat, amik nekik is hasznosak voltak, és másoknak is jól jöhetnek. Ezeket lejegyzetelte, és megszületett a “Dadvice” című gyűjtemény. (Angolul milyen jól hangzik!)
A 90 tanácsból álló listából felsorolt 35-öt a Lelkizóna, mi ebből szemezgettünk. A többi ITT olvasható.

1. Az apaság nem a baba születésekor kezdődik. Hanem pontosan akkor, amikor a terhességi teszt két csíkot mutat.

2. A terhesség utolsó hetéig minimum félig legyen a tank a kocsidban!

3. Keress egy jó éttermet, ahol gyorsan tudnak elvitelre csomagolni, és közel is van a kórházhoz.

4. Vegyél egy újságot aznap, amikor a gyereked megszületik!

5. Egy újszülöttel hazaindulni olyan, mintha mindenféle képzés nélkül beültetnének a pilótafülkébe, hogy hajrá, mehetsz! De nyugi, mindenki így érez.

6. Ne kételkedj magadban! Jól csinálod.

7. Keverd, ne rázd a tápszert a cumisüvegben!

8. Pelenkakiütés ellen a napfény csodákra képes.

9. Ne akadj ki – az újszülöttek tényleg nem pislognak.

10. A párod szülei szerint a baba az ő családjukból, a te szüleid szerint pedig a te rokonaidból hasonlít valakire. Jobb, ha hozzászoksz, hogy ezt ezerszer meg fogod hallgatni.

11. A szülés utáni 4-6 hétig ne is emlegesd a szexet!

12. A baba fürdetésekor ne feledkezz meg a hajlatokról!

13. A pelenkázótáska egy táska, benne pelenkával. Nem kell flancos új cuccot vásárolnod.

14. A nagy zsebes nadrág is egyfajta pelenkázótáska.

15. Tegyél ki magadért Anyák Napján! Minden évben.

16. Néhány illatos gyertya és egy csomag rágó egész jól ébren tart munka közben.

17. Kérd meg a párodat, hogy küldjön hangpostán egy kiadós babasírást. Játszd le a barátaidnak vagy kollégáidnak, ha jó ürügyre van szükséged.

Folytatás magyarul, rövidítve a Lelkizóna, angolul teljes terjedelmében a parenting.com oldalon!

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.