American Councils Alapítvány

American Councils Alapítvány.Logo

American Councils Alapítvány

Középiskolai év az USA-ban teljeskörű ösztöndíjjal!

Az American Councils Alapítvány minden évben pályázatot hirdet 14-17 éves középiskolások számára, hogy egy  tanéven keresztül az USA-ban tanuljanak az amerikai kormány teljeskörű ösztöndíjával, mely minden költséget fedez.

American Councils Alapítvány.01

A Future Leaders Exchange (FLEX) egy kulturális csereprogram, mely során az ösztöndíjasok önkéntes fogadócsaládoknál élnek, megismerkednek az amerikai kultúrával, a szokásokkal, a családi, az iskolai és a közösségi élettel, valamint az amerikai értékekkel. Mindeközben saját országuk nagyköveteként számos lehetőséget kapnak arra, hogy bemutassák Magyarországot. A program – melyre 21 országból lehet jelentkezni -, már lassan három évtizede létezik, azonban a magyarországi diákok számára 2018-ban nyílt meg először ez a lehetőség.

Minden év szeptember 1-től október közepéig 9. és 10. osztályosok jelentkezését várjuk, akik jó angoltudással, legalább jó (4-es) tanulmányi eredménnyel rendelkeznek és rátermettnek érzik magukat egy egyéves távollétre. A pályázat teljesen nyitott, bárki jelentkezhet rá, aki megfelel a feltételeknek. A többkörös pályázatot egy független washingtoni bizottság bírálja el és hozza meg a döntést az ösztöndíjról. A fogyatékkal élő diákokat is bátorítjuk a jelentkezésre.

FLEX Hungary

Az ösztöndíj tartalmazza az útiköltséget, egészségbiztosítást, egy előzetesen ellenőrzött fogadó családnál való elhelyezést, középiskolai beíratást, az elutazás előtt egy többnapos felkészítő tréninget, havi zsebpénzt és a helyi amerikai közösségek által szervezett programokat. Az American Councils magyarországi irodája teljes mértékben segíti és támogatja mind a pályázókat, mind az ösztöndíjasokat.

A weboldalunk címe: https://hungary.americancouncils.org

A Facebook oldalunk: https://www.facebook.com/flexinhungary