BGSZC – Bethlen Gábor Technikum

Bethlen Gábor Technikum - Logo

BGSZC – Bethlen Gábor Technikum

“Az élet ígéret-teljesítsd!”

Tisztelt Érdeklődők, kedves leendő Bethlenes Diákok!

Tudjuk, hogy életük egyik legmeghatározóbb döntése előtt állnak, az iskolaválasztás nem csupán az elkövetkezendő pár év tartalmát és minőségét dönti el, hanem sok esetben egy életre szóló irányt jelöl ki az életpályán. Felelős és nehéz a választás.

Iskolánkat, a BGSZC Bethlen Gábor Technikumot szeretnénk a figyelmükbe ajánlani. Intézményünk a XV. kerületben, kellemes zöldövezeti részben található, az Árendás köz 8-ban, a Fő tértől, a busz- és a villamos-végállomásoktól pár percnyi sétával megközelíthető.

Bethlen Gábor Technikum - Iskola épületIskolánkban hagyományosan két területen képzünk fiatalokat, az egyik a Logisztika és szállítmányozási, a másik a közgazdasági pályákra felkészítő tanulmányok. Ezek a szakmák abszolút piacképesek. A nálunk végzett fiatalok jó eséllyel találnak jól fizető, biztos munkahelyet, vagy sikerrel felvételiznek a felsőoktatási intézmények vonatkozó szakjaira.

A 2022-23-as tanévben a Honvéd Kadét Program keretében is indítunk Logisztikai osztályt-ahol a tanulóink a logisztikai alapképzés során honvédelmi ismeretek alapképzésben is részesülnek.

A Bethlenben nagy hangsúlyt fektetünk duális partnereinkkel együtt a megalapozott pályaorientáció, a szakmához való kötődés kialakítására. Legfontosabb képző helyeink a Rail Cargo Hungária, a Magyar Posta és a BKV.

Mai világunkban elengedhetetlen a nyelvtudás, a szakmai nyelv ismerete. Iskolánkban a következő tanévben is indítunk mindkét képzési területen angol nyelvi előkészítő osztályt, ahol az első évben heti 18 óra angol nyelvi foglalkozáson vesznek részt a gyerekek, megalapozva ezzel azt a lehetőséget, hogy a 11. évfolyam végére középfokú nyelvvizsgára bocsáthassuk őket.

A nem nyelvi előkészítővel induló osztályokban angol vagy német nyelvet választhatnak tanulóink. A németül tudó szakemberek a hazai szállítmányozási életben a leginkább keresettek, hiszen az ország külkereskedelmi, szállítmányozási és ipari volumenének igen nagy százaléka német nyelvterületre irányul.

Vírusmentes időszakban az Erasmus + pályázaton keresztül külföldi nyelvtanulási lehetőségeket biztosítunk diákjainknak.

Bethlen Gábor Technikum - karkötő! Diákjaink túl azon, hogy a jövőjüket kellően megalapozó képzést kapnak a Bethlenben, az iskolát második otthonuknak tekintik. Jó hangulatú osztályközösségek, összetartó iskolai közösség működik nálunk, amelynek kialakításhoz járványmentes időben az iskola Diákönkormányzata is hozzájárul programjaival, a gólyatáborainktól kezdve a ballagásig.

Ajánljuk a Bethlent a tartalmas diákévekért, az itt megszerezhető tudásért, az érettségi utáni szakmai karrier lehetőségéért, azért, mert az itt szerzett tudással jó minőségű, szakmailag izgalmas életet lehet építeni az iskola elvégzése után.

Online iskolaismertető anyagunkat a következő linkeken találják:

Iskolánk honlapjai: http://www.bethlenszki.hu

Jó tanulást, sikeres felkészülést és megalapozott iskolaválasztást kívánunk!