11 éves magyar kislány a Kilimandzsáró csúcsán

kiránduló fiatalok

11 éves magyar kislány a Kilimandzsáró csúcsán

Feljutott az eddigi legfiatalabb magyar csúcsmászó a Kilimandzsáró tetejére: a 11 éves Happ Anna február 20-án meghódította az 5895 méter magas Uhuru-csúcsot. Aztán előkerült egy új rekorder.

Nála fiatalabb magyar még nem járt a csúcson, legalábbis a komarnicki.hu hegymászó oldalon található Magyarok 5000-es csúcsokon gyűjtés adatai szerint, ahova a túravezetők és a túrázók le szokták adni a sikeres teljesítők neveit.

Mint a kislány apja az Indexnek elmondta: Pankának kisgyerekkori elhatározása volt a Kilimandzsáró, szóval eléggé elhivatottan indult neki. Voltak előakklimatizációs mászáson is a Kilimandzsárótól 70 kilométerre fekvő Mount Merun.

A kislány a következőképp írta le, mit érzett a csúcson:

Reggel, amikor elindultunk, mindenki nagyon fáradt volt. Jó kedvvel indultam neki, mert azt hittem könnyű lesz. Mikor a Stella Pointhoz (a kráterperem, 5756 méteren) értünk, alig bírtam már lépni. Nagyon lassan mentünk, ezért fáztam és elfáradtam. A csúcson, bár nem így képzeltem el, olyan boldog voltam, hogy sírtam is. 3 éves korom óta ez volt az álmom, és már látom, hogy megérte a sok fáradtság.

Happ Anna előtt a szintén 11 éves Szabó Márk már volt a Kilimandzsárón, de ő csak az 5756 méteres kráterperemig (Stella Point) jutott, ami már az Uhuru-csúcs előszobája, és majdnem akkora teljesítmény, mint maga a csúcsmászás.

Szemeti Laborc Gellért 2013 augusztusában jutott fel az Uhuru csúcsra, 10 éves korában. Ők a leghosszabb, ugyanakkor az akklimatizáció szempontjából nagyon előnyös Lemosho utat választották.

(Címlapi fotó: Happ Gergely)

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.