15 gimis film, amit nem lehet megunni

pattogatott kukorica piros papírdobozban

15 gimis film, amit nem lehet megunni

Azok a bizonyos középiskolás évek – ezernyi, mégis annyira hasonló, eleven élmény. Íme néhány film, amely szórakoztató és elgondolkodtató, és felidézi a korosztályt leginkább foglalkoztató kérdéseket.

Hajrá csajok! (2000)

A kétezres évek egyik slágere ez a film, igazi amerikai vígjáték, cserfes pompom lányokkal és egy országos bajnoksággal, ahol csak egy abszolút győztesnek van hely. Ki lesz az első?

Spinédzserek (1996)

Szex. Ruhák. Népszerűség. Van valami probléma ezzel? (Július 11-én 17 órától meg is nézheted a Paramount Chanellen).

Donnie Darko (2003)

Egy film, amit akárhányszor újranézhetsz, mert biztosan újabb és újabb dolgokra jössz rá. Egy fura fiú, akinek látomásai vannak, és egy szerelmi szál, ami valakinek a vesztét fogja okozni. De vajon kinek? Abszolút kultfilmkategória a fiatal Jake Gyllenhaal főszereplésével, és még Drew Barrymore is felbukkan benne, mint a szimpi irodalomtanár.

Pomádé (Grease; 1978)

Szuper menő ott alvós bulik, autóversenyek, vidámpark és a szalagavató… állatira jó! Említettük már, hogy minden este énekelnek? Elvis-sérók, napszítta haj, gyönyörű autók és fellibbenő szoknyák – minden, ami felejthetetlen, ha az ötvenes évekbeli Amerikára gondolunk.

Bajos csajok (2004)

Ezt a filmet biztosan nem kell bemutatnunk senkinek. Ha valaki, akkor Cady tudna mesélni arról, hogy egy civilizációtól elszakított élet után milyen macerás beilleszkedni bármelyik átlagos gimnáziumba. Hogy mi a helyzet a pasikkal? Azokra már idő sem jut.

A bambanő (1999)

Egy újságíró beiratkozik a régi középiskolájába, hogy nyomozást végezzen egy történethez… A baj csak az, hogy amikor Josie a leleplező hadműveletet tervezgette, nem számolt a jóképű tanárral, aki maga a bonyodalom két lábon járó forrása. Szerelem vagy karrier? Te melyiket választanád?

Nulladik óra (1985)

Minden idők legjobb gimis filmje. Öt teljesen különböző stílusú és karakterű diák büntetésben ülnek, és időközben kiderül, hogy sokkal több közös van bennük, mint azt elsőre gondolták volna. Valóban felemelő élmény, ne hagyd ki!

A teljes felsorolás a glamour.hu oldalán olvasható!

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.