25 szelfi az Árpád-korból

25 szelfi az Árpád-korból

A 25 szelfi az Árpád-korból című könyv rendkívül szórakoztató. De nem csak ez a titka ennek a könyvnek!

A Modern Iskola cikkében egy érdekes könyvajánlóra leltünk: 25 szelfi az Árpád-korból.

Szelfi-könyv a magyar történelemhez

Lőrinc László 25 szelfi az Árpád-korból című, Kolibri Kiadónál megjelent könyvét joggal tarthatjuk figyelemfelkeltőnek, olvasmányosnak és szórakoztatónak (egy – vélhetően kamasz olvasókhoz szóló – könyvértékelő blogban a következők olvashatók róla: „olyan poénosan tolja a pofidba az Árpádok profilját, hogy tutira eldobod tőle az agyad”).

Ez már önmagában sem kevés, hiszen joggal vélelmezhetjük, hogy humorba oltva a könyvben tárgyalt történelmi események könnyebben az olvasó memóriájába vésődhetnek a morvamezei csata jelentőségétől kezdve az ősmagyarok táplálkozási szokásain át a szabolcsi földvárig. Arról az „üzenetről” nem is beszélve, hogy a történelem szórakoztató és érdekes tudományág.

Szórakoztatva tanít (tényleg!)

A kötet tehát szórakoztató és figyelemfelkeltő – de pontosan rögzíti, mi az, amit tudni érdemes az adott történelmi témakörben középiskolás fokon. Pedagógiai célja ugyanis korántsem mellékes – az alkotók korántsem csupán egy vicces és érdekes könyv létrehozására törekedtek (bár ez sem volna kevés). Minden fejezet három részből áll: egy-egy egész oldalas, jól megrajzolt, részletgazdag szelfiből, az ehhez tartozó kommentekből, illetve a témakörre vonatkozó, magyarázatokat rögzítő Hogy volt – hogy nem volt című részből.

A teljes könyvismertetőt a moderniskola.hu oldalon olvashatod el.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.