3 tipikus “mánia” – számtalan könyv karácsonyra

3 tipikus “mánia” – számtalan könyv karácsonyra

A dínós, a hercegnős-unikornisos, és a türelmetlen potterhead… Sok gyereknek vannak ilyen korszakai. Íme, néhány a leggyakoribb “mánia”-korszak közül – és a hozzájuk illő legjobb ajándékötletek, karácsonyra, a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt.

A Pagony a kicsik mániái szerint gyűjtötte össze a könyv-ötleteit, karácsonyra.

A hercegnős-unikornisos gyűjtőknek karácsonyra

„Hercegnő- és (vagy) unikornis-mánia van nálunk. Mutassatok valamit, ami nem…“ Itt sokszor nekünk kell befejeznünk a mondatot. Szuperrózsaszín. Csillámos-szirupos. Értjük a problémát. Mivel sokan jöttök be a Pagony boltjaiba ezzel a kéréssel, felkészültünk a válaszra. Itt vannak a legjobbak kollégáink ajánlásai közül.

Nemrég jelent meg a Hahó, királyfi! Merre vagy? c. interaktív mesekönyv, és eddig mindenki hálás volt, akinek megmutattuk. Bár a hivatalos besorolása szerint 6-10 éveseknek ajánlott, a tapasztalatunk inkább az, hogy 4-7 éveseknek veszik meg a legtöbben, és egyetértünk velük. A két királykisasszony történetében, minden oldalon dönthetünk két lehetőség közül, és mi alakítjuk a folytatást. Kannácska királykisasszony vicces kalandjai nem csak lányoknak mulatságosak. Jesta Verstegen meghódította Hollandiát, majd az egész világot Kannácskával, a könyveket ő maga illusztrálja. Ne hagyjátok ki, minden 5-8 éves élvezni fogja. Tony Ross is illusztrátorként kezdte a pályáját, de királykisasszonyos történeteivel belopta magát a kicsik szívébe. A Nem akarok lefeküdni! és a Kishúgot akarok! szintén egy bajkeverő királylányról szólnak, csak a 2-4 éves korosztálynak. Meséi nemcsak mókásak, hanem tanulságosak is.

“Uni azonban teljesen, de teljesen biztos volt abban, hogy kislányok márpedig igenis léteznek, bárki bármit is mond.” Ennyiből valószínűleg értitek is miről szól az Uni, az unikornis c. könyv. A 4-8 éves korosztálynak ajánljuk. Sokaknak nem kell bemutatni Gastont, de aki még nem találkozott a Gaston érzelmei c. érzelmi intelligenciát fejlesztő sorozattal, az mindenképpen nézzen bele. Gaston ráadásul fiú. A 3-5-8 perces mesék nagyon népszerű sorozat és talán egyik legjobb kötete az unikornisokról és sárkányokról (és sok más mesebeli lényről) szóló. A Mudpuppy sötétben világító puzzle sorozata régi kedvenc nálunk, az unikornisos különösen szép – éjjel-nappal.

Végül, de nem utolsósorban egy kártyajáték. Ráadásul az egyik legjobb a kínálatunkban. A Szendergő hercegnők c. nagyon okos és mókás játékot egy nyolcéves kislány találta ki, és milyen jól! Imádjuk, a játékmenet nagyon szórakoztató és taktikázós, a mesei elemek pedig sajátos humorral fűszerezik a játékot. Felébresztettél egy hercegnőt, de ellenfeled egy boszorkánnyal visszaaltatta? Sárkánnyal próbálta elrabolni, de lovaggal megvédted? Biztosan jól fogtok vele szórakozni. Nyolcéves kortól, de felnőtteknek is jó szívvel ajánljuk, mi is játsszuk.

A dínós

A dínótudós gyerek örök rejtély. Vajon mi lehet az oka, hogy évtizedek óta gyerekek milliói kattannak rá az őslényekre egyik pillanatról a másikra? Ezt nem fogjuk itt megfejteni, de ajánlunk pár csodálatos könyvet és játékot.

Berg Judit Két kis dínó sorozata érdekes átmenet a mesekönyv és az ismeretterjesztő között. Hőseink kalandjait követve megismerkedhetünk az ókori Görögországgal, Budapesttel, és persze a dinoszauruszok korával is, 4 éves kortól, de akár már önálló olvasásra is.

Két különleges puzzle is van a kínálatunkban, ami hasonló koncepció alapján mutatja be a dínókat: a saját korukban és a mi időnkben. A Mudpuppy kirakóján világosban az élőhelyükön láthatjuk a dínókat, míg sötétben a föld alatt, fosszíliaként. A Londji szuperlátványos nagy kirakója pedig egy kék és egy piros színszűrővel nézegethető. Az egyikkel életükben, a másikkal pedig a múzeumban láthatjuk őket.

Aki nem bírja kivárni a (következő) Harry Pottert

Ebből két eset van. Aki még nem olvasott Harry Pottert és már nagyon szeretne, de még várnia kell egy-két évet; és aki elolvasta már az elsőt, vagy az első kettőt, de a szülei azt kérték, várjon a folytatással egy évet. Ez nagyon gyakori, és teljesen érthető. A sorozat együtt nő az olvasóival, és nem jó előreszaladni. De semmi vész, tudunk mit ajánlani a türelmetleneknek.

A 13. Warren és a mindent-látó-szem is tele van boszorkányokkal, lényekkel, rejtélyekkel, de az igényes képregények világából érkező szerző-illusztrátor páros leginkább humorral és valóban jól kidolgozott rejtély-kulcsokkal operál. Az elképesztően vagány vizuális világ és a történet leginkább Tim Burton (gyerek)filmjeire emlékezetet. És lesz folytatás! Angolul már a harmadik résznél jár. Figyeljetek a rejtett elemekre. A Viharok Őrzője, Catherine Doyle sikerkönyve egy varázslatos kis ír szigeten játszódik. Olyan könyv, ami tetszeni fog a HP-rajongótábornak: a varázserő és az izgalmak mellett mélyebb, érzékenyebb üzeneteket is hordoz. A Narnia krónikái nem egy mai darab, ma már klasszikusnak számít. Sok rajongója van, és sokáig kitart. A régebbi, puhafedeles sorozat mellett egy gyönyörű, nagy keményborítós egyesített kötet is megjelent nemrég, nagyon szép ajándék. Ezekkel már fél lábon is ki lehet bírni.

További mániák és hozzá könyvötletek a pagony.hu cikkében!

Képek: pagony.hu

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.