5 alapos ok, amiért hagyd a gyereket sarazni, sárban ugrándozni!

kislány játszik a kavicsos vízparton

5 alapos ok, amiért hagyd a gyereket sarazni, sárban ugrándozni!

A gyerekek számára a sarazás nem más, mint az érzékek ünnepe. Ha örömet szeretnénk gyerekeinknek szerezni, akkor engedjük őket a sárban ugrándozni vagy a sárban tapicskolni – mutatjuk az okokat, hogy miért.

A gyerekek a világ felfedezői, akik mindent tudni akarnak – a sarazás pedig része ennek az izgalmas felfedező útnak – írta a papasmamasmagazin.hu. Íme 5 ok, amiért jó a sarazás a gyereknek.

1. Friss levegő

Jó levegőt szívni már önmagában jót tesz, a friss levegőn töltött idő a testnek és a léleknek is kedvez. A szabad ég alatt játszani pedig egészséges, főképp akkor, amikor a gyerekeink egyre inkább kezdenek eltávolodni a természettől, válnak egyre kényelmesebbé, és fordulnak a kütyük világa felé.

Már régóta tudjuk, hogy a napfény és a friss levegő gyógyító hatással bír, és a levegőt sokan “természetes fertőtlenítőként” tartják számon, ahogy a napfényt is: azon mikrobák többsége, amelyek a levegőben terjedő fertőzéseket okozzák, napfényen nem maradnak életben.

Egy új kutatás arra is rávilágított, hogy a természetben töltött idő során megtanuljuk elfogadni és tudatosan használni a testünket, ami nagyobb önbecsülést ad.

2. Egyensúlyérzék és reakcióidő

A sárban ugrándozás többek között javítja az általános fizikai erőnlétet, a kitartást, az egyensúlyérzéket, sőt még a reakciót is.

Az egyensúly fejlődése 6-7 éves kor körül fejeződik be, így fontos, hogy legalább addig minél többször vigyük játszótérre a kisgyereket. Ha a gyermek mozgása ügyetlenebb, izgágább, botladozóbb, esetleg fél a magasságtól, a lépcsőzéstől, hintától, biciklizéstől, tehát térérzékelési és téri tájékozódási nehézségei adódnak, akkor mozgásos fejlesztés is javasolt, mert a mozgáskoordinációs zavar később olvasási és írási nehézséget okozhat.

A cikk folytatása a papasmamasmagazin.hu oldalon olvasható.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.