20 profi gyerekholmi-tároló ötlet szülőktől

játékos szekrény plüss figurákkal és könyvekkel

20 profi gyerekholmi-tároló ötlet szülőktől

Egyszerű, hétköznapi hozzávalók, egy kis kreativitás, egy csipetnyi találékonyság, hangyányi kézügyesség, és már kész is vannak a szuper gyerekholmi-tárolók!

Imádom a különböző szülőknek szóló külföldi blogokat, oldalakat, no meg a Pinterestet bújni hasznos trükkök, ötletek gyűjtése okán. Így bukkantam rá egyebek mellett rengeteg klassz tárolási ötletre is, amit az egyre inkább zsúfolttá váló gyerekszobánkban is tervezek foganatosítani – írta a babanet.hu szerzője.

Legalábbis jó néhányat érdemes lesz ellesnem közülük, ha nem akarom, hogy idő előtt eluralkodjon a káosz. Van köztük bőven babaszobában és nagyobb gyerekek birodalmában is bátran bevethető „hack”, azaz ötlet, a legtöbb még rendkívül látványos is, mi több: a tartós rend illúzióját kelti. Kiválogattam nektek 20 kedvencemet, amit akár egy az egyben, akár kisebb-nagyobb átalakításokkal érdemes lehet lemásolni otthoni használatra. Rendrakásra, rendszerezésre, otthon szépítésre fel!

Kezdetét veszi a nyári szezon, vele együtt pedig előkerülnek a kinti „járgányok” is. Ha nálatok is mindig kupi van a garázsban, ezzel a vicces, ám nagyon mutatós trükkel legalább a biciklik és társaik mindig a saját helyükre kerülhetnek majd vissza.

Bevallom régóta szemezek már egy ilyen megoldással. Bár a kisfiam még csak most lesz 1 éves, de már előre látom, hogy mekkora autó-gyűjtemény lesz nálunk 1-2 éven belül. A mágnes csíkok azért is praktikusak, mert nem vesznek el helyet a földön, mint bármilyen szekrény, hanem kedvünkre helyezhetjük őket akár falra, polcok, vagy a már említett szekrények oldalára is.

Tudom, szinte elkerülhetetlen, hogy az ember ne üljön rá egy gumikacsára, vagy más játékra a fürdőkádban, ha szökőévente egyszer megenged magának egy relaxáló esti merülést. Nos, az ilyen fürdőszobai balesetek megelőzésére, és nyilván a rend érdekében hasznos lehet ez a kis tároló, ami egy virágakasztóból lett kialakítva. Újrahasznosítás rulez!

Legjobb buli a nagyobbacska gyerekkel nekilátni egy ilyen DIY autós garázsnak! Csak egy üres karton doboz és némi wc-papír guriga gyűjtés szükséges hozzá. Kedvünkre pingálhatjuk, matricázhatjuk és annyi parkoló helyet alakítunk ki benne, amennyit a dobozkánk enged. Nem csak remek játék, hanem vagány darabja is lehet a kicsik szobájának.

Egy kis szekrény új élete, némi átalakítás után. A húrok rugalmas gumiból, vagy kötélből készültek, és épp annyira vannak megfeszítve, hogy a plüssöket gond nélkül ki-be lehessen venni rajtuk keresztül.

További szuper gyerekholmi-tároló ötlet a babanet.hu gyűjteményében, ide kattintva!

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.