A gyerekek 5 különleges képessége

mosolygó kisgyerek kinyújtott nyelvel

A gyerekek 5 különleges képessége

Ráadásul ezek gyakran olyan képességek, amivel apának, anyának, a tesóknak, idegeneknek vagy bárkinek, aki ott van, az agyára lehet menni. Ismerős helyzetek? Azért azt ne felejtsétek, hogy a lélekjelenlét és a humor mindig segít!

A gyerekek csodalények, ez teljesen biztos. Már a születésük is különleges, hát még ami utána jön – írta az elegjoanya.hu oldal szerzője. Speciális képességekre tesznek szert – de vajon kitől tanulják őket?

Bravúros időzítés

Itt van elsőként a bravúros időzítés, ami talán a legösszetettebb, legkidolgozottabb tudományuk. Csecsemőként és kamaszként is használják, folyamatosan fejlesztik. A legkisebbek főleg az alvásidőt és a kakis pelenkát vetik be eszközként – szoros együttműködésben minden család legjobb barátjával, Murphy-vel.

Megfigyeled, hogy kisbabád már több hete ugyanakkor ébred és kel fel, így van bátorságod előre tervezni valamilyen programot. Ez nem is bátorság, szinte már vakmerőség. Természetesen PONT aznap teljesen máshogy zajlik minden, borul a jól megszokott rendszer. Nyűgös az éjszaka, ezért később ébred reggel, csúszik a délutáni alvás is.

Egész héten jól alszik, de PONT hétvégén jut eszébe egy, vagy akár két órával hamarabb kelni. Biztos annyira megörül, hogy mindenki otthon van, hogy minél többet szeretne együtt lenni a családdal. Érthető.

Amikor pedig kivételesen időre kéne sietni valahova, PONT akkor alig lehet kiszedni az ágyból, annyit aludna.

A nap egyik szép kihívása a gyerek öltöztetése és az elindulás. Már éppen ráadtál minden ruhát, próbálod összeszedni a saját cuccaidat, amikor érzed, hogy valami bűzlik… PONT elindulás előtt kakilt be. Ez télen különösen izgalmas és izzasztó fejezet, de legalább fogynak a karácsony alatt felszedett pluszkilók.

Gyönyörködve figyeled (és ha eljutsz odáig, jegyzeteled a naptárba), ahogy a kisbabád fejlődik. Már mosolyog, nézegeti a kezét, átfordul, ül, áll, kimondta az első szót! Természetesen PONT a védőnőnél egyiket sem hajlandó bemutatni. Bizonygathatod, hogy miket tud.

Amikor éjszakai műszakot teljesítesz, és a harmadik hátsimogatást/etetést/itatást/büfiztetést/ pelenkacserét is sikeresen abszolváltad, kényelmesen visszafekszel az ágyba. Élvezed, ahogy a puha párnán megpihen a fejed, és abban az édes hitben ringatod magad (álomba), hogy végre alhatsz újabb két órát. Egyhuzamban. Már majdnem teljesen elhelyezkedtél, amikor az utolsó mozdulatnál felsír a baba. Honnan?! Honnan tudja másodpercre pontosan?

Mikor nagyobb lesz, sokasodnak az óvodás, iskolás elintéznivalók. Venni, vinni, beküldeni, aláírni… PONT vasárnap este jut eszébe, hogy hétfő reggel 8-ra fényképeket kell gyűjteni, ünneplő ruhában kell menni, vinni kell a táborra való pénzt, új füzet kell, és ja, mégis van angol házi, tudnál segíteni?

Szelektív hallás

Egy másik különleges gyerek-képesség a híres (hírhedt) szelektív hallás. Ha rendrakásra kéred, érdekes módon rosszul terjed a hang. Bezzeg amikor a kedvenc helyére indultok, vagy kész a palacsinta, rögtön meghallja, hogy szólsz. Vannak ilyen megmagyarázhatatlan fizikai jelenségek.

Gravitáció

És ha már fizika, a gyerekekre a gravitáció is máshogy hat. Környezetükben mintha megnőne a föld vonzásereje, sokkal több tárgy landol a padlón, mint felnőttek esetében.

A különleges gyermeki képességek felsorolása az elegjoanya.hu oldalon olvasható.