8 tipp a még jobb szülő-gyerek kapcsolatért

gyerekükkel játszó szülők

8 tipp a még jobb szülő-gyerek kapcsolatért

Még elég jó szülőnek lenni is sokszor kihívást jelent, pedig arra kellene törekedni, hogy jól érezzétek magatokat és a legjobb kapcsolatot alakítsátok ki.

Az Amerikai Nemzeti Egészségügyi Intézet ajánlásával a Professor Health olyan könnyen kivitelezhető ötleteket gyűjtött össze, amelyek a hétköznapokban is segítik a jó viszony fenntartását a szülők és gyerekek között – írta a Dívány.

Vedd észre, és dicsérd meg a gyereket, ha jól viselkedik. A kicsik számára kifejezetten fontos a pozitív visszacsatolás, így nemcsak az önbizalmukat növelhetjük elismerő szavakkal, de ez a kapcsolatunkon is sokat dobhat.

Bízz a gyerekre könnyebb, de fontos feladatokat. Azzal, hogy besegít a házimunkába, neked is könnyebb lesz, ő is sokat tanul, és még több sikerélményben lesz része.

Használj kedves szavakat, és törekedj arra, hogy a testbeszéded is pozitív legyen, amikor valamit kérsz, vagy feladatot adsz a gyereknek.

Töltsetek együtt minél több időt. Próbáljatok minden nap lehetőséget találni egy kis minőségi idő eltöltésére, legyen az akár egy délutáni séta vagy közös olvasás lefekvés előtt.

Keressetek közösen megoldásokat a hétköznapok során felmerülő problémákra. Mindegy, hogy otthon vagy az iskolában történt-e a malőr, hidd el, könnyebb orvosolni a dolgot, ha más nézőpontot is figyelembe veszel, emellett pedig a család legfiatalabb tagjai is fontosnak érezhetik magukat.

A cikk folytatása a Dívány oldalán olvasható.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.