Kreatív hópehely kirakó

kreatív készlet

Kreatív hópehely kirakó

Igazi téli, szórakoztató, csináld magad játék és kirakós, egyszerű eszközökből, több alkalomra. Jó szórakozást!

Nagyon szeretem, amikor esik a hó – képes vagyok teljesen meditatív állapotba kerülni, lelassulni, megnyugodni. Azt veszem észre, a gyerekekre is jó hatással tud lenni egy kiadós havazás – írta a gyereketeto.hu oldal szerzője.

Persze lehet, hogy önmagában nem a hó az oka ennek, hanem az, hogy sokkal nagyobb eséllyel vagyunk többet odakinn, hiszen ki akar elmulasztani egy hógolyó-csatát, vagy hóember építést?

Szóval miután odakinn volt alkalmuk kiszellőztetni a fejüket, akkor idebenn már könnyű elmélyülten alkotni egyet!

Hópehely-kirakó

Csupa egyszerű, otthon is megtalálható alapanyag, mint szívószál, fültisztító pálcika, fogpiszkáló, gallyak, spatula, gyöngyök, gombok, vattapamacs, pompom, kupak, konstrukciós játék, fehér és kék gyurma, stb. kell hozzá.

Segítségképpen készítettem egy 8 részre osztott körlapot, amit kék fénymásolópapírra nyomtattam. De akár gyurmába nyomva is jól mutatnak az alkotások.

És milyen hópelyhek születtek?

Hát ahány gyerek, annyiféle!

A teljes leírás a fotókkal a gyereketeto.hu oldalon található.