Advent, avagy a várakozásra nevelés időszaka

Miközben az élet minden területén arra hajtunk, hogy kis előnyre tegyünk szert, már észre sem vesszük, hogy bedaráljuk az élet megszabott rendjét. Azért, hogy pár percet nyerjünk, reggel inkább autóba ugrunk és feláldozzuk a közös sétát. Azért, hogy nyerjünk pár órát, “idén inkább nem sütünk mézeskalácsot”. De igazi advent ez így?

És még sorolhatnám a példákat saját életemből – írja Lengyel Katalin, a LurkóVilág alapító szerkesztője -, amelyek ahelyett, hogy gazdagítanának, csak megfosztanak a lényegtől, amiről az életnek szólnia kell… Ilyenkor az adventi várakozás szépségétől.

Milyen jó, hogy az év utolsó hónapjában mindig ránk köszönt Advent, a várakozás és a készülődés ideje! Íme, néhány nagyon egyszerű, mégis hangulatos és akár a kicsikkel is megvalósítható adventi ötlet!

Advent a színezőben is

Itt karácsonyfát vagy Mária és József útját színezhetik a gyerekek, és mire karácsony elérkezik, a kép szép színes lesz. Előnye, hogy házilag is könnyen rajzolható!

Betlehemi figurák

Készíthetünk, vagy akár vehetünk kis betlehemi figurákat, amelyekből minden nap előkerülhet egy: a bárányok, a pásztorok, a királyok, az angyal, József, Mária és végül szenteste a Kis Jézus. Zsákból, zsebből, kis dobozból, ez már csak a fantáziánkon múlik.

Hűtőmágnes

A hűtő minden napszakban, mindenkinek szem előtt van. Így ideális hely arra, hogy ráragasszunk egy betlehemi utat az istállóig, amihez minden nap egy-egy lépéssel közelebb vihetjük Máriát és Józsefet.

Csipkés ingecske

Gyerekkorunkban édesanyám egyszerű fehér papírt félbehajtva, kis ingecskét vágott ki. Az ing ujjaira, elejére és hátára kis bevágásokat tett, majd a egyszerű tollvonásokkal díszítette. Minden jócselekedet után egy kis csipkét felhajtathattunk, így lett az ingecske egyre szebb és díszesebb. A kis ingek aztán a karácsonyfa alá kerültek, úgy hívtuk, a Kis Jézus ingecskéi.

Gazdagítsuk családunk életét kis adventi csodákkal, közös készülődéssel, amelynek a csúcspontja lesz a Karácsony. Ezek az emlékek alkotják a gyermekkor kis színes mozaikdarabkáit, amiből gyermekeink az évek múltán is erőt tudnak meríteni.

A teljes cikket a lurkovilag.hu-n olvashatjátok el.

Fotó: Lurkóvilág